10 Yaşa Kadar Taşıt Kredisi Veren Bankalar - En Uygun Kredim

10 Yaşa Kadar Taşıt Kredisi Veren Bankalar

10 Yaşa Kadar Taşıt Kredisi Veren Bankalar
Taşıt kredilerinde vatandaşlara yönelik olarak yoğun teşvikler yapan bankalar, sıfır araçların yanı sıra ikinci el araçlar için de taşıt kredisi veriyor. Ancak ikinci el taşıt kredilerinde belirli bir yaş sınırı bulunuyor. Satın alacağınız araç söz konusu yaş şartına uymuyorsa, kredi çekmeniz mümkün olmuyor. Genel olarak bankalar 8 yaşına kadar olan araçlara kredi veriyor. Bazı bankalarda bu yaş sınırı 5’e kadar çekilmiştir. Ancak özellikle son zamanlarda yapılan teşvikler kapsamında bazı bankalar yaş sınırını 10’a kadar çıkarmıştır. Satın alacağınız 10 yaşından daha büyük değilse, istediğiniz gibi kredi çekebilirsiniz.
İkinci Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?
Taşıt kredileri için gerekli olan başvuruları doğrudan şubeden yapmanız gerekecektir. İnternetten ya da SMS üzerinden yapacağınız tüm başvurular, ön başvuru niteliğini taşır. Ön başvurunun ardından şubelere giderek kesin onayı almanız ve gerekli belgeleri teslim etmeniz gerekiyor. Taşıt kredilerinde vatandaşlardan istenen belgeler tüm bankalarda aynıdır. Buradaki tek farklılık, sıfır ve ikinci araçlar için olacaktır. Satın alacağınız araç ikinci else, bankaya vermeniz gereken belgeler değişebilir.
İkinci El Taşıt Kredisinde İstenen Belgeler
Diğer tüm kredi türlerinde olduğu gibi taşıt kredisi başvurularında da nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve kredi başvuru formunu bankaya götürmeniz gerekiyor. Kredi başvuru formunu direkt olarak banka şubesinden alarak gerekli noktaları doldurabilirsiniz. Bankalar sıfır kilometre araç kredilerinde müşterilerinden proforma faturayı talep edecektir. Ancak ikinci el araçlar için ruhsatı bankaya götürmeniz yeterli olacaktır.
Kredi başvurusunu yapan kişinin SGK üzerinde kaydı bulunuyorsa, gelir belgesinin beyan edilmesine gerek olmayacaktır. Zira bu durumda gerekli olarak gelir sorgulaması, SGK kaydı üzerinden yapılabilir. Ancak SGK’da kaydınız yoksa, bankaya mutlaka gelirinizi belgelemeniz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir