en uygun

36 Ay 10.000 TL Kredi En Uygun Hangi Banka Veriyor?

36 Ay 10.000 TL Kredi En Uygun Hangi Banka Veriyor?

Piyasa faiz oranlarında kayda değer bir düşüş yaşanmıyor olsa da, ülkemizde faaliyet gösteren onlarca banka arasından tüketicilerin ihtiyaçlarına uygun faiz oranları belirleyen bankalar oluyor. Bankaların agresif rekabeti, tüketicilere yönelik kredi kampanyalarını sıklaştırmalarını sağlıyor.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Banka
36 ay vade ve 10 Bin TL’lik miktara bankaların hangi oranlar ve aylık taksitlerle karşılık verdiği incelendiğinde bazı bankalar öne çıkıyor. İş Bankası, TEB, ING Bank, Akbank uygun kredi veren bankalar arasında sayılabilir. Üstelik bu bankalar yalnızca uygun faiz değil, düşük dosya ücretleri ile de dikkat çekiyorlar. İş Bankası’nda 36 ay vadeli 10 Bin TL’lik kredinin faiz oranı %1,47 ve aylık taksit tutarı 377 TL. Aynı kredi talebi TEB’de, %1,54 faiz ve 382 TL taksit tutarı ile karşılanabiliyor. ING Bank’ta 386 TL olan aylık taksit tutarı, Garanti Bankası’nda 409 TL ve bankanın faiz oranı ise %1,89.

İŞTE GÜNCEL BANKA KREDİLERİ HESAPLAMA EKRANI

[hesap_modul]

10 Bin TL Kredinin Dosya Masrafı Ne Kadar Olur?

10 Bin TL ve 36 ay vadeli krediye en uygun koşulları sağlayan TEB, İş Bankası, Akbank, ING Bank, Garanti gibi bankalarda, tüketicilerden istenen dosya ücretleri de yüksek sayılmayacak miktarda. Üstelik dosya masrafı talep etmeyen bankalar da var. TEB, Burgan Bank ve Halk Bankası müşterilerinden dosya masrafı adı altında ücret talep etmeyen bankalardır. İş Bankası, Akbank, Garanti Bankası, QNB Finansbank, ING Bank gibi bankalarda ise dosya masrafı 50 TL’dir.

Nasıl Başvurabilirim?
Kredi başvuruları banka web siteleri ya da internet şubeleri veya sms ile yapılsa da, bu kanallardan yapılan başvurular ön değerlendirmeye alınırlar. Tüketicinin kesin bir yanıt alabilmesi için kredi talebinde bulunacağı bankanın herhangi bir şubesine başvurması yeterli olur. Tüketicinin kredi çekebilmesi için gelir belgesi beyan etmesi ve sigorta primlerinin ödeniyor olması istenen yeterlilik şartları arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir