hibe kredi

50 Bin TL Hibe Kredi Nasıl Alınır?

50 bin TL hibe kredi sayesinde artık ülkemizdeki gençler için çiftçi olma yolu açılıyor. Genç çiftçi olan veya genç yaşta çiftçiliğe atılmak isteyen kişiler için devlet destekli 50 bin TL hibe kredi imkanı veriliyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından başlatılan çalışmalar neticesinde genç çiftçilere 50 bin TL hibe desteği verilecek. Köy ve kırsal alanların yeniden aktiflik kazanılmasını isteyen bakanlık bu tarz bir destekleme yolunu tercih ediyor.

Genç Çiftçi 50 Bin TL Hibe Desteği Şartları

İlk şart olarak 50 bin TL hibe yaş sınırı için 18-41 arasında olmalısınız. Ayrıca bu hibe desteğinden yararlanmak isteyenlere 3 farklı yatırım seçeneği sunuluyor. Kişiler geri ödemesiz 50 bin TL hibe kredi için büyükbaş hayvancılık, küçükbaş hayvancılık veya tarımcılık ile uğraşmak zorundalar. Köye dönüş projesi olarak da adlandırılan bu sistem için diğer gerekli şart ise, kişilerin mutlaka işsiz olması ve ÇKS kayıtlarının yapılması gerekiyor. 2018 Nisan ile başlayacak başvurular 2020 yılına kadar devam edecek.

2018 50 Bin TL Hibe Başvurusu Nasıl Yapılır?

50 bin TL hibe başvurusu için ilk olarak buraya tıklayın. Ardından açılan sayfadaki yeni çiftçi kaydına tıklayın ve gerekli bilgileri doğru şekilde yazın. Bilgileri doldurmanızı ardından size bir şifre verilecek. Alınan şifre ile ”Çiftçi Giriş” menüsünden TC Kimlik numaranız ile giriş yapın ve başvuru işlemini gerçekleştirin. Sistem üzerinden alınacak başvuru belgesi ve gerekli evraklar ile İl Tarım ya da İlçe Tarım Müdürlüklerine giderek müracaat yapın.

50 Bin TL Hibe İçin Gerekli Evraklar

İlk etapta SGK’ya giderek, çalışmadığınıza dair bir belge talep etmelisiniz. Ardından üstte bahsettiğimiz başvuru belgesi, kimlik fotokopisi, mezun olunan okulunuza ait diploma, projenin yapılacağı alanın tapusu, coğrafi işaret belgesi, çiftçinin ikamet edeceği yerin ikametgah belgesi gibi evrakları hazırlayıp İl Tarım veya İlçe Tarım Müdürlüklerine başvuruda bulunun.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir