acil para bulma

Acil Para Bulma Yöntemleri

Acil Para Bulma Yöntemleri

Acil ödeme yapmanız gerekiyor ve bir sebepten ötürü acil nakite ihtiyacınız var. Bu tip durumlar günlük hayatta başımıza sıklıkla gelebilir. Hiç ummadık anda çıkan bir problem veya ödeme hususu, kişileri maddi sıkıntı içine itebilir. Bu gibi durumlar için bireyler genel olarak banka kredilerine başvurur. Fakat banka kredilerinden yararlanmak için ilk etapta kredi notunuzun iyi olması gerekiyor. En kötü senaryodan yola çıkarak, kredi notunuzun düşük olduğunu varsayıp, size bu yazımızda nakit para bulma yöntemleri nelerdir? onu anlatacağız.

Acil Nakit Para Nasıl Bulunur?
Acil nakit para bulmak için bireylerin en sık başvurduğu yerler tefecilerdir. Senet karşılığı para veren tefeciler, kişilere istedikleri kadar nakit desteği sağlamaktadırlar. Fakat senet karşılığında para veren tefeciler biraz sıkıntı çektirebilir. Çünkü genelde mafya vari çalışma tarzlarıyla bilinen tefeciler, size verdikleri nakit paranın ödemelerini günü gününe almak ister. Eğer olaki zamanında ödenmeyen senet vadeleri olursa bu sizin için çok ciddi sonuçlara ulaşabilir. Bazıları alacaklarını tahsil edebilmek için sizi avukata verebilir, bazıları ise mafya yöntemleri ile sizden tahsil etmeye çalışabilir. O nedenle bu yöntemi pas geçmenizi öneririz.
Diğer yöntemlerden birisi de senetle cep telefonu almak. Günümüzde bu detay da çok başvuru alan yöntemlerdendir. Faturaya ek cep telefonu almak için, hat operatörünüzün resmi bayilerinden birine giderek, faturaya ek telefon alabilirsiniz. Faturaya ek telefon nasıl alınır? sorusu için, ilk olarak resmi bayilerden birine giderek bir form dolduruyorsunuz. Yetkili kişi sizden nüfus cüzdanınız alıyor ve oda gerekli yerleri dolduruyor. Daha sonrasında hangi telefonu almak istediğinizi seçiyor ve forma telefon bilgileri not ediliyor. Ardından faturalı hattınıza tanımlanacak şekilde telefonunuza sahip oluyorsunuz. Almış olduğunuz telefonu hiç açmadan sıfır olarak elden veya bir başka yere satıp nakite çevirebilirsiniz.
Son yöntemimiz senetle altın veren kuyumcular. Tabi her kuyumcu senetle altın vermiyor. Bunun için çevre araştırması yapmalı ve soruşturmalısınız. Senetle altın veren bir kuyumcu bulduğunuz taktirde, size uygun olan altını senet karşılığında alabilirsiniz. Daha sonrasında ise alınan altını fark bir kuyumcuda bozdurup, acil para sıkıntınızı çözmeniz mümkün. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, her önünüze gelen kuyumcuya girip senetle altın veriyormusunuz diye sormayın. Bu tarz işlemleri bazı kuyumcular yanlış anlayıp başınızı ağrıtabilir.
Bu yöntemler bana uymuyor, ben illa banka kredisi ile işimi halletmek istiyorum diyenlerin 2 çeşit yöntemi var. Kefil yöntemiyle banka kredisi çekmek veya ipotek karşılığında kredi çekmektir. Kefil karşılığında kredi çekebilmek için kefil olan kişinin aylık düzenli gelire sahip olması yeterli. İpotek olarak ise, üzerinize kayıtlı daire veya araç varsa bunu bankaya ipotek ettirmek kaydıyla istediğiniz krediyi alabilirsiniz. Bu sürede ipotek edilen mal banka tarafından sigortalanır. Ayrıca sizede banka tarafından hayat sigortası yapılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir