atm kartı iptal

Akbank ATM Kartı Nasıl İptal Edilir?

Atm yani bankamatik kartları bilindiği gibi kredi kartları tarzında istenilen her yerde kullanılabiliyor. Günlük alışverişlerde, internet alışverişlerinde, kurum ya da kuruluş ödemelerinde kısacası aklınıza gelebilecek günümüzün çeşitli alanlarında kullanılan atm kartları, çalınma veya düşürülme ile yaşanabilecek problemlerin önüne geçmek için nelerin yapılması gerektiğini sizlere aktaracağız. Bir nedenden dolayı Akbank atm kartını çaldırdınız veya kartı kaybettiniz. İşte bu noktada Akbank atm kartını iptal ettirmek için yapılması gerekenler neler onları aktaralım.

Akbank ATM Kartı Nasıl İptal Ettirilir?

Genelde günlük hayatımızda cüzdan çaldırma ve düşürme gibi vakaların sıkça yaşandığını göz önüne alırsak vereceğimiz bilgiler ciddi önem arz ediyor. Örneğin sadece kartını kaybeden veya çaldıran bireyler değil, internet üzerinde alışverişlerde ya da bir takım ödemelerde kullanılan bankamatik kartları için de büyük riskler mevcut. Çünkü 3D güvenlik ödeme sistemi olmayan yerlerden yapılacak alışveriş veya ödemeler sonrasında kart bilgileriniz çalınabilir. Daha sonrasında kopyalanan kart bilgileri ile sizden habersiz yeni çekimler yapılabiliyor. Ülkemizde bu tür mağduriyetler giderek artmaktadır. O nedenle 3D güvenlik sistemi olmayan yerlerden kesinlikle alışveriş yapmamanızı tavsiye ederiz.

Akbank atm kartım kayboldu ne yapmalıyım? diyenlere yönelik Akbank atm kartı iptali için ilk olarak bankanın müşteri hizmetlerini (444 2 525) aramanız gerekiyor. Ardından müşteri temsilcisine gerekli olayları izah ederek, kartın iptalini isteyebilirsiniz. Bu sürede banka yetkilisi size bir kaç güvenlik sorusu sorduktan sonra ve sizinde bunlara doğru cevap vermenizin ardından, kartın iptali için sistemden gerekli işlemi yapılacak ve bir kaç saniye içinde kart iptal edilecektir. İsterseniz bu noktada yeni bir kart talebinde bulunabilirsiniz. Yeni talep edilecek bankamatik kartları için Akbank herhangi bir ücret talep etmiyor. Ücretsiz olarak yeni kartınız belirteceğiniz adrese kargo ile gönderilecektir. Kargo ücreti de Akbank tarafından karşılanacak.

Akbank kredi kartı iptali yazımıza da göz atabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir