Akbank Bankamatik Kartı Nasıl İptal Edilir? - En Uygun Kredim

Akbank Bankamatik Kartı Nasıl İptal Edilir?

Bilindiği üzere atm yani bankamatik kartları da kredi kartları gibi istenilen her yerde kullanılabiliyor. Market alışverişleri, internet üzerinde alışverişler, kurum ve kuruluş ödemeleri gibi günümüzün çeşitli alanlarında kullanılan atm kartlarının çalınması veya düşürülmesi ile yaşanabilecek problemlerin önüne geçmek için nelerin yapılması gerektiğini sizlere aktaracağız. Akbank hesabı açtırdınız ve atm kartına sahip oldunuz. Fakat bir nedenden dolayı kartı çaldırdınız veya kartı kaybettiniz. İşte bu noktada Akbank atm kartını iptal ettirmek için yapılması gerekenler neler onları belirtelim.

Akbank ATM Kartı Nasıl İptal Ettirilir?

Genelde günlük yaşamımızda cüzdan çaldırma, düşürme gibi vakaların sıkça yaşandığını göz önüne alırsak vereceğimiz bilgiler hayati önem taşıyor. Örneğin sadece kartını kaybeden veya çaldıranlar değil, internet üzerinde alışverişlerde ya da bir takım ödemelerde kullanılan bankamatik kartları için de büyük tehlike arz ediyor. Çünkü 3D güvenlik ödemesi olmayan yerlerden yapılacak alışveriş veya ödemeler sonrasında kart bilgileriniz kopyalanabiliyor. Daha sonrasında kopyalanan kart bilgileri ile sizden habersiz yeni çekimler yapılabiliyor. Günümüzde bu tür mağduriyetler giderek artmaktadır. O nedenle 3D güvenlik sistemi olmayan yerlerden kesinlikle alışveriş yapmamanızı öneririz.

Akbank atm kartım kayboldu ne yapmalıyım? diyenlere yönelik Akbank bankamatik kartı iptali için ilk olarak bankanın müşteri hizmetlerini (444 2 525) aramanız gerekiyor. Ardından müşteri temsilcisine gerekli durumu izah ederek kartınızı iptal ettirmek istediğinizi bildirebilirsiniz. Bu sürede banka yetkilisi size bir kaç güvenlik sorusu soracaktır. Doğru cevap verdikten sonra yetkili, kartın iptali için sistemden gerekli işlemi yapacak ve bir kaç saniye içinde kartı iptal edecektir. İsterseniz bu noktada yeni bir kart talebinde bulunabilirsiniz. Yeni talep edilecek bankamatik kartları için Akbank herhangi bir ücret talep etmiyor. Ücretsiz olarak yeni kartınız belirteceğiniz adrese kargo ile gönderilecektir. Kargo ücreti de Akbank tarafından karşılanacak.

Akbank kredi kartı iptali yazımıza da göz atabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir