Akbank Bireysel Emeklilik Sistemi - En Uygun Kredim

Akbank Bireysel Emeklilik Sistemi

Akbank Bireysel Emeklilik Sistemi

Akbank, müşterilerine Bireysel Emeklilik hizmetini, iştiraki olduğu AvivaSA Emeklilik ve Hayat şirketi üzerinden vermektedir. Akbank şubeleri, bu şirketin bir acentesi olarak faaliyet gösterirler.

AvivaSA Emeklilik ve Hayat şirketinin, hayal edilen bir emeklilik için tasarladığı çok sayıda bireysel emeklilik planı bulunmaktadır. Biriktiren Gelecek Planı, Emekliliğe Yatırım Planı, Prestijli Emekliliğe Yatırım Planı, Biriktiren VİP Planı ve Mutlu Birikimler Planı, bu planlardan sadece birkaçıdır. Her bir plan, içindeki emeklilik fonlarının ağırlığına göre, farklı risk ve getiri anlayışına sahiptir.

Akbank müşterileri, şubelerden, herhangi bir emeklilik planı için başvuru yapabilirler. Hızlı Emeklilik Planı da bu çerçevede müşterilerin kolayca sahip olabilecekleri bir plandır.

Akbank Bireysel Emeklilik Şartları

Hızlı Emeklilik Planı ya da başka diğer bir emeklilik planını almak için 18 yaşını doldurmak ve TC vatandaşı olmak gerekiyor.

Katılımcılar, kendi bütçelerine göre katkı payı ödeyebilir. Ancak Mutlu Birikimler Planı’na girmek için ödenecek en düşük katkı payı tutarı 170 TL’dir. Ödemeler aylık, üç aylık, altı aylık ya da yıllık olarak yapılabilir. Bu arada katkı payı ödemeleri, bankaya verilecek düzenli ödeme talimatı ile veya kredi kartı ile yapılabilir.

Akbank Bireysel Emeklilik Avantajları

Bireysel Emeklilik Sisteminin önemli bir avantajı Devlet Katkısı payıdır. Ödenen katkı paylarının yüzde 25 kadarını da devlet yatırmaktadır. Yatırılan katkı payları, istenildiği zaman ve istenilen miktarda değiştirilebilir.

Plan içindeki fon dağılımları, yılda en fazla altı kere değiştirilebilir.

Akbank Bireysel Emeklilik Giriş Aidatı

Mutlu Birikimler Planında giriş aidatının tamamı ertelenmiştir. İlk beş yıl içinde sistemden çıkılırsa, veya birikimler bir başka bireysel emeklilik şirketine aktarılırsa, sistemde kalınan süreye göre katılımcıdan giriş aidatı talep edilir.

Yönetim gider kesintisi ise, birikim tutarı üzerinden ilk beş yıl boyunca alınır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir