akbank eft saatleri

Akbank EFT Saatleri 2018

İlk önce eft nedir? oradan başlayalım. Eft, farklı bankalararası para transfer işlemidir. A bankasından B bankasına yapılacak para transferlerine EFT adı verilir.

Akbank müşterilerinin sıkça kullanmış olduğu hizmetlerden olan EFT işlemleri, günün belli zaman dilimleri içinde gerçekleşir. Şubelere giderek, zaman kaybetmek istemeyen müşteriler, internet veya mobil bankacılık hizmetlerini kullanarak, kolayca Akbank eft işlemini gerçekleştirebilirler. Akbank EFT saatleri mesai süreleri içinde yapılacak işlemleri kapsar. Örneğin mesai saatleri içinde yapacağınız eft yani farklı bankalararası para gönderip, alma işlemleri çok hızlı süreler içinde gerçekleşmektedir. 2018 Akbank EFT saatleri 09.00 ile 17.00 arasında yapılmaktadır. Akbank üzerinden yapılacak EFT işlemleri genel olarak 5 dakika içinde gerçekleşmiş olur. Şubelere gitmenize gerek kalmadan, dijital bankacılık platformları üzerinden yapabileceğiniz bu işlem için, girdiğiniz iban numarası ve hesap bilgileri banka tarafından kontrole tabi tutularak işlem sürecine girer. İşlem sürecinin ardından kısa bir kontrolden sonra EFT işlemi karşı bankaya gönderilir.

Akbank mesai saatleri dışında yapacağınız EFT işlemleri bir ertesi günün mesai açılışında gerçekleşir. Ayrıca Cuma günü mesai saatlerinden sonra yapılan EFT işlemi, Pazartesi günü mesai açıldıktan sonra gerçekleşir. Yine yapmış olduğunuz EFT işlemlerinde yanlış iban numarası veya hesap numarası girilmesi durumunda hemen bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak, durumu iletin. Eğer EFT işlemi karşı tarafa gitmemiş ise buna siz internet bankacılığından hemen müdahale edebilirsiniz. Para transferi gerçekleşmişse durumu bankanın müşteri hizmetlerine bildirin. Bu sayede banka işlem notu alarak, karşı banka ile iletişime geçerek yapılan yanlışlığı düzeltecek ve paranızı size iade edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir