Akbank İnternet Bankacılığı - En Uygun Kredim

Akbank İnternet Bankacılığı

Akbank İnternet Bankacılığı

İnternet bankacılığı konusunda iyi olan bankalardan biri de Akbank’tır. Son dönemlerde başta mobil uygulamalar olmak üzere, internet üzerinden online işlemler yapmak oldukça pratik bir yöntem. İnternet bankacılığını kullanarak ödeme işlemlerinizden, para gönderimine; fon- bono işlemlerinden borsaya kadar birçok işlem yapabiliyorsunuz. ATM ya da şube üzerinden yapabileceğiniz birçok işlemi aynı şekilde Akbank internet bankacılığı üzerinden de yapabiliyorsunuz. Üstelik şifre alıp sisteme giriş yapmak ise son derece kolay. İnternet, ATM, şube, müşteri hizmetleri gibi yöntemleri kullanarak 7/ 24 yeni şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi unutmanız durumunda da aynı şekilde, şifre alabiliyorsunuz.
Zaten Akbank üzerinden herhangi bir kredi ya da kredi kartı gibi bankacılık ürünlerinden birini kullanıyorsanız, tek bir hamle de şifrenizi alabilirsiniz. Müşteri numaranız, T.C. kimlik numaranız bunun için yeterli olacaktır. Ek olarak, ilk kez şifre alıyorsanız, sizden sisteme kayıtlı bazı bilgilerinizi de teyit etmeniz istenebilir. Akbank direkt şifrenizi aldıktan sonra web sitesi ya da mobil uygulama üzerinden tüm hizmetlere erişebiliyorsunuz. Şifre alma ve diğer bankacılık hizmetleri hakkında bilgi almak için 444 25 25 numarasını kullanabilirsiniz. Yüzlerce online hizmet ve işlemi internet bankacılığını kullanarak gerçekleştirebiliyorsunuz.

Akbank İnternet Şubesi Hesabı Nasıl Açılır?

İnternet şubesi hesabı açabilmeniz için, bir form doldurmanıza ya da başvuru yapmanıza gerek yok. Yalnızca müşteri numarası ve T.C. kimlik numaranız ile beraber başvuruda bulunmanız yeterli. Eğer Akbank bankacılık ürünlerinden birini kullanıyorsanız ve daha önce online şifre almadıysanız, birtakım bilgileri daha ileterek şifrenizi alabiliyorsunuz. İnternet şifreniz, sisteme kayıtlı cep telefonunuz ile sizlere iletilecektir. Cep şifre olarak adlandırılan Akbank şifresi, alındıktan sonra değiştirilerek kullanılmalıdır. Hesabınızı açtıktan sonra, işlem listesinde yer alan bütün hizmetlerden yararlanabiliyorsunuz. Bununla beraber e- devlet işlemleri için de Akbank Direkt’le bağlanıp, hizmet alabilirsiniz. Para transferleri, anlık borsa portföyü, foreks haberleri, yurt dışı işlemler ve daha birçok hizmeti internet üzerinden sağlanıyor. Hesap işlemleri, kart işlemleri ve diğer bireysel işlemleri bu şekilde tamamlayabilirsiniz.
Hesap oluşturmanız için Akbank’ın https://internetsubesi.akbank.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Şifre al dedikten sonra, 4 aşamada işleminizi sonuçlandırabiliyorsunuz. T.C. kimlik numarası, annenizin evlilik öncesi soyadı ve kart numarasının son 4 hanesini kullanarak şifre almak için ilk aşamayı tamamlayabiliyorsunuz. Cep telefonunuza gelen şifreyi kullanarak 7/ 24 internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Mobil uygulamayı kullanmak da bir başka alternatiftir. Android ya da iOS uygulama fark etmeksizin Akbank Direkt uygulamayı indirebilirsiniz. Web sitesinden gerçekleştirebileceğiniz tüm işlemleri aynı şekilde, mobil uygulamadan da gerçekleştirebilirsiniz. Mobil uygulamaya müşteri numarası/ T.C. kimlik numarası ile beraber şifre kullanarak girebilirsiniz. Yatırım işlemlerinizden para piyasalarına kadar birçok işleminizi aynı şekilde mobil uygulama üzerinden de tamamlayabiliyorsunuz.

Akbank İnternet Bankacılığı ile Hangi İşlemler Yapılır?

Akbank internet bankacılığını kullanarak kart işlemleri, yatırım, ödemeler, başvurular, diğer bireysel işlemler, borsa, hesap işlemleri gibi birçok konuda hizmet alabilirsiniz. Mobil ya da web sitesini kullanarak sisteme giriş yaptığınız takdirde karşınıza bir alan çıkacaktır. Bu alanı kullanarak belirtmiş olduğumuz hizmet başlıklarına erişebilirsiniz. Hesap işlemleri içerisinde; varlıklar,  nakit akışı, hesap açılışı, artı para işlemleri, çek ve senet, tarifeler, altın hesaplar, vadeli ve vadesiz hesaplar, esnek birikimler, mevduat hesapları gibi konularla alakalı işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Kart işlemleri kapsamında ise; kredi kartı bilgileri, hesap özeti, gelecek dönem taksiti, kart borcu ödeme, dönem içi işlemler,  mil puan bakiye, bekleyen proziyon, chip para gibi  işlem seçenekleri bulunuyor.  Bunun haricinde, hisse senetleri piyasa verileri, şirket bilanço verileri, foreks haberleri, serbest piyasa döviz bilgileri, vadeli işlem borsası verileri, para piyasa bilgileri ya da anlık borsa, fon, yatırım bilgileri vb. alanlarda da işlemlerinizi yürütebilirsiniz. Akbank Direkt web sitesi ya da uygulaması sayesinde, ücretsiz ya da çok düşük işlem ücretleriyle işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. İşlem saatleri ise vereceğiniz talimata göre değişkenlik göstermektedir. Döviz alış satış ya da hisse senedi alış- satışını 7/ 24 yapabiliyorsunuz. Bununla beraber, havale, hesaplar arası virman, gibi yatırım işlemlerini de mobil üzerinden halledebilirsiniz. Bu arada döviz ve hisse senedi alım satımlarda saat sınırlaması olmasa da, 14.30 öncesi ve sonrası arasında faiz oranı farklılıkları olabiliyor. Bu nedenle, 14. 30’dan sonra verilen talepler bir sonraki gün işleme koyulabiliyor. Günlük havale gönderimlerinde maksimum tutar 500 TL’dir. Alt limit ise 10 TL. Bunun gibi bazı işlemler için alt sınır olabiliyor. Bu nedenle, işlemlerinizi tamamlamadan önce Akbank’ın sayfasında yer alan alandan işlem saatleri, limitleri ve sınırlarını görebilirsiniz.

Akbank İnternet Şubesi Şifre Alma

Şifre almak için Akbank Direkt’in Cep Şifresi uygulamasını kullanabilirsiniz. Şifrenizi alabilmek için mobil uygulama, internet/ web sitesi, ATM, şube ve müşteri hizmetleri hattını kullanabilirsiniz. İnternet üzerinden şifrenizi alabilmek için, Akbank’ın web sitesinde yer alan “şifre al” butonuna basmalısınız. Butona tıkladıktan sonra karşınıza 4 aşamalı bir şifre alma ekranı çıkacaktır. Şifrenizi ilk defa alıyorsanız, bilgi giriş ekranına müşteri numarası ya da T.C. kimlik numaranızı girdikten sonra, Annenizin evlenmeden önceki soyadının ilk ve son harfi ile kart numaranızın son 4 hanesi gerekmektedir. Ardından kart şifreniz sizlere iletilecektir. SMS aracılığıyla da alabileceğiniz şifreyi doğruladıktan sonra kullanabiliyorsunuz. Kullanım sonrası, güvenlik nedeniyle şifrenizi değiştirmeniz gerekiyor. Aynı aşamaları Akbank Direkt uygulamasında da takip edebilirsiniz.  Mobil uygulamayı Play Store ya da App Store’dan indirdikten sonra ücretsiz olarak direkt kullanıma başlayabilirsiniz. Mobil uygulamanın giriş ekranında bilgi doldurulması gereken alanın alt kısmında şifre talebi veya yeniden almak için bir alan bulunuyor. Buna tıkladıktan sonra, aynı aşamalardan geçerek yeni şifrenizi edinebilirsiniz.  Akbank şubelerinden şifre almak isterseniz, müşteri temsilcisine talepte bulunarak size Cep Şifre gelmesini sağlayabilirsiniz. Ardından gelen şifreyi, istediğiniz işleminiz için online alanda kullanabilirsiniz. Bununla beraber müşteri hizmetleri ya da ATM’leri de şifre başvuruları için kullanabiliyorsunuz.

Akbank İnternet Şubesi Şifremi Unuttum

Akbank internet şifrenizi unuttuktan sonra izleyeceğiniz adımlar, ilk kez şifre aldığınız zamanki yöntemlerle hemen hemen aynıdır.  Aynı şekilde, burada da ATM, şube, web site, mobil uygulama ve müşteri hizmetleri gibi yöntemleri kullanabiliyorsunuz. Müşteri hizmetlerinin numarası olan 444 25 25’i arayarak müşteri temsilcisine bağlanıp internet şifrenizi talep edebilirsiniz. Bu durum şifrenizi unuttuğunuz zamanlar için de geçerlidir. Herhangi bir olumsuz durum olmaması adına bu işlemler sırasında güvenliğinize de dikkat etmeniz gerekiyor. ATM’den ise, kullanıcı işlemleri bölümünden mobil uygulama/ web sitesi için yeni şifre talebinde bulunabilirsiniz. İnternet üzerinden şifremi unuttum seçeneğini kullanabilirsiniz. Buraya tıkladığınız an karşınıza bir bilgi ekranı açılacaktır. Sisteme kayıtlı olan bilgilerinizi girerek sizden istenen yanıtları vermeniz gerekiyor. Ardından yeni şifre bilgileriniz Cep Şifre özelliği ile telefonunuza gelecektir. Bu şekilde ilk kez şifre aldığınız zamanda olduğu gibi, yeni şifrenizi değiştirip istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Aynı yöntemi mobil uygulama üzerinden de kullanabilirsiniz. Mobil uygulamada yer alan ‘şifremi unuttum’ sekmesini kullandıktan sonra bilgilerinizi girip, talebinizi onaylatabilirsiniz.

2 thoughts on “Akbank İnternet Bankacılığı

  1. AKBANK KREDİ KARTIMLA HESABIMA PARA YATIRDIM. ŞİMDİ HESABIMDAN KREDİ BORCUMA ÖDEME YAPMAK İSTİYORUM. FAKAT 40 DEREDEN SU GETİREREK BU NA GİR ŞU NUMARAYI YAZ FALAN GİBİ DOLANBAÇLI YOLLARA GİRİLİYOR. NEDEN DOĞRU DÜRST BİR YOL VARKEN İNSANCIKLARI DOLAŞTIRIYORSUNUZ.

  2. AKBANK KREDİ KARTIMLA HESABIMA PARA YATIRDIM. ŞİMDİ HESABIMDAN KREDİ BORCUMA ÖDEME YAPMAK İSTİYORUM. FAKAT 40 DEREDEN SU GETİREREK BU NA GİR ŞU NUMARAYI YAZ FALAN GİBİ DOLANBAÇLI YOLLARA GİRİLİYOR. NEDEN DOĞRU DÜRST BİR YOL VARKEN İNSANCIKLARI DOLAŞTIRIYORSUNUZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir