Akbank Yapılan Eft Nasıl İptal Edilir? - En Uygun Kredim

Akbank Yapılan Eft Nasıl İptal Edilir?

Akbank Yapılan Eft Nasıl İptal Edilir?

Bankalar aracılığı ile yapılan işlemler hayatımızı oldukça kolaylaştırıyor. Özellikle de EFT işlemi ile online para göndermenin yapılıyor olması önemli bir gelişmedir. Akbank, bankacılıkta bilişim sektörlerine ve internet bankacılığına yaptığı yatırımlarla dikkat çekiyor. Akbank’ın hizmetlerinden birisi de EFT işlemi ve kolay menüsü sayesinde bu işlem rahat bir şekilde gerçekleşebiliyor. Ancak bazı durumlarda, genelde kullanıcı tarafından yapılan hatalar sonucunda, EFT’nin iptal edilmese gerekebiliyor.
EFT İptali İçin Süre Neden Önemlidir?
Akbank kanalı ile EFT yapılması onaylandığı andan itibaren, para 10 dakika kadar Akbank hesabında bulunmaya devam edecektir. Yapılan işlemler ve bankacılık hareketlerindeki bu makul süre sonrasında ise yapılan EFT tutarı, karşı taraftaki kişinin banka hesabına aktarılıyor. Bundan sonra, muhatap tamamen diğer banka haline geliyor. Bu nedenle de EFT onayı yapıldıktan sonraki ilk 10 dakika içerisinde EFT iptal talebi alındığı takdirde, Akbank tarafından yapılan EFT iptal edilmiş olacaktır.
10 Dakikalık Süre Aşılırsa Ne Yapılmalı?
Bazen bu makul süre bir miktar aşılmakta ve para diğer banka hesabına aktarılmış olabilmektedir. Bu durumda, İlgili bankaya Akbank vasıtası ile bir dilekçe yazılarak, yapılan EFT işleminin iptal edilmesi istenebilecektir. Bu işlem Online kanallara hızlı bir şekilde yapılabildiğinden, müşteriyi fazla yormadan, şubeler vasıtası ile halledilebiliyor.
EFT Karşı Tarafın Hesabına Geçti İse
Bir de karşı tarafın hesabına EFT’nin aktarılıp o kişi tarafından kullanıldığı gibi durumlar da söz konusu olabiliyor. Bu durumda paranın geri alınması biraz daha uzun sürmektedir. Çünkü bu işlem için önce bankalar arası yazışmaya sonra da gerektiği takdirde kanuni yollara başvurmaya gerek olabiliyor.
Akbank Direkt Müşteri hattı numarası olan 444 25 25 günün her saati aranarak bu işlemler güvenli bir şekilde yapılabilecek, hatalar ise hızlıca düzeltilebilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir