Altına Taksit Yapan Kredi Kartları ve Avantajları - En Uygun Kredim

Altına Taksit Yapan Kredi Kartları ve Avantajları

Altın, her dönemin en önemli yatırım araçlarından biri olmuştur.  Fakat geçtiğimiz dönemlerde, BDDK kredi  kartları hakkında geniş bir değişikliğe giderek, özellikle taksitlendirme işlemi konusunda çoğu alanda kartları kısıtladı. Bu alanlarda biri de kuyumculuk alışverişiydi. Fakat gelen tepkiler doğrultusunda yeniden şekillendirerek, kredi kartlarının belli sayıda taksit yapabilmesi konusunda anlaşmaya varıldı. Bu nedenle bireysel kredi kartına sahip kişiler kuyumculuk alışverişlerinde altın harcamalarını kredi kartı ile taksitlendirebiliyorlar.

Kredi Kartı ile Altın Kaç Taksitle Alınabiliyor?


Yukarıda da belirtildiği gibi, değişen kanunla beraber artık kredi kartı kullanıcıları maksimum 4 takside kadar kartları ile altın satın alabiliyor. Tabii bunun sabit bir sayı olduğunu söyleyemeyiz. Maksimum 4 taksit alma durumunuz, kullandığınız kredi kartının özellikleri ve kuyumcunun satış şartlarına göre değişebilir. Kuyumcu ödemelerinizde, komisyon oranına da dikkat etmenizde fayda var. BDDK’nın taksitlendirmeyi ortadan kaldırmasının en önemli nedenlerinden biri de kuyumcuların komisyon oranlarını taksitlendirmeyle kötüye kullanması. Yanı sıra, ticari kart özelliği taşıyan kartlarla da altın satın alabilirsiniz. Ticari kartlar için bu sınırlandırmanın geçerli olmadığı belirtilmiştir. Hemen hemen birçok banka da bu taksitli alışveriş olanağını sağlıyor. Bu noktada önemli olan bankaların kredi kartları ile kuyumcuların anlaşmalı olması. Bu şekilde kolaylıkla işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hangi Bankalar Altın İçin Taksit İmkanı Sunuyor?


BDDK’nin kredi kartları taksitlendirmesine ilişkin son kararının ardından birçok alanda net değişiklikler oldu. Bunlardan biri de altın ve takı sektörüdür. Özellikle altının her dönem kullanımı/ alımı söz konusu olduğu için taksitlendirme yapılması birçok banka müşterisi açısından önemli.  Bu yüzden değişikliğe gidilerek bankaların maksimum 4 takside izin verilmesine olanak tanınmıştır.  Eğer bu özelliğe sahip bir kredi kartı arıyorsanız, ilk akla gelenler arasında, World Card, Bonus kredi kartı, Maximum Kart, Card Finans kredi kartı, HSBC kredi kartı, Axess kredi kartı yer alıyor. Diğer bankaların da kredi kartlarında taksit özelliği bulunuyor. Bunları da bankanızla iletişime geçerek detaylıca öğrenebilirsiniz. Bahsedilen kredi kartları aynı zamanda kuyumculuk sektöründe de geçerli olacak şekilde belirtilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir