Araç İçin Kredi Çekilir Mi?

Araç İçin Kredi Çekilir Mi?
9 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 311 kez okundu.

Araç İçin Kredi Çekilir Mi?
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte araç trafiğinde fazlasıyla arttı, araba almak aile için normal bir ihtiyaç haline geldi. Gerçekten de bekarlıkta belki ama aileyle birlikte otobüsle, dolmuşla bir yere gitmek işkence haline gelebiliyor. Taksiler de bu ihtiyaca cevap veremiyor maalesef. Elinizde nakit paranız yoksa akıllara araç için kredi çekilebilir mi sorusunu getiriyor.
Araç İçin Kredi Çekilir Mi?
Öncelikle alacağınız aracı taşıt kredisi kullanarak mı yoksa ihtiyaç kredisi kullanarak mı alacağınıza karar vermelisiniz iki kredinin de kendine göre artıları eksileri var. Taşıt kredisi kullanırsanız, aldığınız aracın üzerinde rehin konulacağını ve ihtiyaç durumunda bu aracı satamayacağınızı unutmamalısınız. İhtiyaç kredisinde ise bazen faiz oranları taşıt kredisi ne göre fazla olabiliyor.
Artıları
-Araç sahibi olursunuz.
-Taksitleri düzenli ederseniz araç sizin birikiminiz olur.
-Toplu taşıma araçlarını beklemek zorunda kalmazsınız.
Eksileri
-Krediyle aldığınız 25.000 TL’lik bir araç, faiziyle birlikte size 33.000 TL ye gelmiş olur.
-Bütçenize 2 gider kalemi daha eklemeniz gerekir. Biri taksit, diğeri de araç giderleri (kasko, sigorta, tamir, lastik, akü, bakım) ve yakıt için
-Krediyle araç almak ileride sizin olabilecek bir araca sahip olmaktır. Bunu unutmamak gerekir.
​​​​​​Ödeyemezseniz Ne Olur?
Banka aracınıza el koyma hakkına sahiptir. Bir sürü prosedür içinde ekstra faiz ödemek durumunda kalabilirsiniz. Yukarıda belirttiğimiz gibi borcu bitene kadar araç sizin değildir. Araç piyasası borçlarını ödeyemediği için bankanın satışa çıkarttığı hacizli araçlarla dolu. Şu konuya da özellikle değinmek gerekir ki, günümüz şartlarında maalesef borçlanmayınca da hiçbir şey sahibi olunmuyor. Krediyle ev araba sahibi olanların sayısında azımsamak doğru olmaz. Gerçekten araç sahibi olmak isteyenler için birikim yaparak araç almak krediyle almaktan çok daha iyidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git