Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2018

Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2018
6 Mart 2018 tarihinde eklendi, 330 kez okundu.

Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2018

Bankacılık sektörünün şuan için en fazla yoğun talep gören hizmeti olan, ihtiyaç kredisi için başvurular gün geçtikçe daha da artıyor. Yasal düzenlemeler ile 50 bin TL’ye kadar alınabilecek ihtiyaç kredileri maksimum 48 ay vadeli şekilde veriliyor. Bankaların sunmuş olduğunu bu hizmetten faydalanmak isteyen bireysel müşteriler, bir takım şartları sağlamaları gerekiyor. Örneğin kredi onayı alabilmeniz için mutlaka banka sicilinizin iyi olması ve gelir belgesine sahip olmanız gerekli. Gelir durumunuza göre çıkacak kredi miktarı maksimum 50 bin TL’ye kadardır. Fakat gelir durumunuz kredi çekebilmenize imkan tanımıyorsa, bunun için alternatif çare başvurusudur.

Araç ipotekli ihtiyaç kredisi veya taşıt ipotekli ihtiyaç kredisi olarak geçen kredi türü, ihtiyaç kredisi altında müşterilere veriliyor. Her ne sebeple olursa olsun alacağınız ihtiyaç kredisi için gerekli koşulları sağlamayan kişiler çareyi otomobil ipotekli ihtiyaç kredisinde buluyor. Mevcut bir aracınız varsa, bunu banka tarafından ipotek ettirerek kredi alabilirsiniz. Borç bitinceye kadar aracınız banka tarafından ipotek altında tutulur ve borç bitince bu ipotek otomatik olarak kalkar. Peki günümüzde araç ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileri ona bakalım.
Ülkemizde birçok banka bulunmasına karşılık, azdır. İpotekli krediler konusuna baktığımızda genel olarak bankalar konut ipoteği üzerinde kredi vermeyi tercih ediyor. Fakat şuan için Akbank ve Vakıfbank’ın yapmış olduğu taşıt ipotekli kredi imkanı ile finansal destek alabilirsiniz.

Araç ipotekli kredi paketinden yararlanmak için ilk olarak aracınızın model ve markası banka şartlarına uymak zorundadır. Eğer aracınızın marka ve modeli banka listesiyle uyumluysa, kolayca kredi hizmetinden yararlanabileceksiniz. Şartlar ise şöyle ;
– Kredi başvurusu yapacak kişinin yaşı 18 üzerinde olmalıdır.
– Risk raporu sorgulamasında, herhangi bir olumsuzluk çıkmaması gerekir.
– Bankaya varsa gelir belgesi sunulmalı.
– Aylık ödenecek taksit tutarı, hanedeki gelirlerin %50’sinden fazla olmamalı.
– Kişiler için hayat sigortası yapılmalı.

Vakıfbank’ın yapmış olduğu otomobil rehni karşılığında taksitli ihtiyaç kredisi kampanyası ile gerekli koşulları sağlayanlar 50 bin TL’ye kadar kredi desteği alabilecek. Bu şartlar ;
– Çalışanlar kurumlarından gelir belgesi, emekli olanlar maaş aldıkları bankadan onaylı maaş hesap ekstresi, kendi işletmesine sahip kişiler ise ticaret sicil kayıtlarını bankaya sunmalıdırlar.
– İpotek edilecek aracın ruhsatı ve fotokopisi, ikametgah belgesi ve başvuru yapan kişiye ait elektrik, su, doğalgaz gibi bir faturanın olması.
Bu belgeleri başvuru esnasında nüfus cüzdanınız ile birlikte banka yetkilisine vermeniz gerekiyor. Kredi için detaylar ;
– Maksimum vade süresi 48 AY
– İstihbarat raporunuzun temiz olması ve düzenli gelire sahip olmanız.
– İpotek edilecek aracın kasko sigortası banka tarafından yapılacak.
– Kredi çeken kişilere banka tarafından hayat sigortası yapılacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git