Balon Ödemeli Araç Kredisi

Balon Ödemeli Araç Kredisi
26 Şubat 2018 tarihinde eklendi, 356 kez okundu.

Balon Ödemeli Araç Kredisi

Günümüzde kredilere olan yoğun talep nedeniyle bankalar, her müşterinin bütçesine göre, esnek ödeme imkanı sunan farklı yöntemler izlemeye başladı. Bu yöntemlerden en çok ilgi gören; balon ödemeli kredilerdir. Balon ödemeli kredi yönteminde, aldığınız krediyi aylık olarak daha uygun miktarlarda öderken vade sonunda toplu ödeme yapabilme şansına sahip olursunuz. Bu kredi türü genellikle taksitlerin yüksek tutarda olduğu konut ve taşıt kredilerinde tercih ediliyor.
Maddi durumunuzun çok da yeterli olmadığını düşündüğünüz fakat yine de araç satın almayı çok istediğiniz bir dönemde balon ödemeli kredi kullanabilirsiniz. Eğer ilerleyen zamanlarda elinize toplu miktarda para geçeceğini biliyorsanız, aylık olarak daha az miktarda ödeme gerçekleştirip son taksitte yapacağınız yüksek tutarlı bir ödemeyle kredi borcunuzu kapatabilirsiniz.

Balon ödemeli kredinin taksitlendirilmesi ve son taksitte yapılması gereken toplu ödeme miktarı bankadan bankaya farklılık gösterir. Ödenecek taksit tutarı faiz ve vergi tutarının altında kalmayacak şekilde krediyi kullanan kişi tarafından belirlenir. Bu yöntem toplu para bekleyenler veya elindeki birikimi diğer yatırım araçlarında değerlendirerek vade sonunda toplu ödeme yapmak isteyenler için son derece avantajlıdır.
Balon Ödemeli Araç Kredisinin Dezavantajları
Balon ödemeli kredi genellikle yatırımcıya avantaj sağlayan bir kredi türüdür. Ancak bütçenize uygun kredi miktarına ve doğru ödeme seçeneklerine karar veremezseniz oldukça zor duruma düşebilirsiniz. Balon ödemeli kredilerde son taksitte ödenmesi gereken toplu paranın zamanında ödenmemesi kredi sahibinin ciddi sıkıntılar yaşamasına sebep olabilir.
Balon Ödemeli Taşıt Kredisi Kimler İçin Uygundur?
Elindeki birikimi yatırımda tutmak, aylık ödemelerini düşük tutarlı yapmak, kredi vadesinin sonunda toplu ödeme gerçekleştirmek isteyen ve ellerine toplu miktarda para geçmesini bekleyenler için oldukça uygun bir kredi türüdür. Balon ödemeli kredi ile taşıt almak isteyenler aylık düşük tutarlı ödemeler ve son taksitte yapacakları toplu ödemeyle hayal ettikleri araca daha kısa sürede sahip olma imkanı yakalar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git