Ek Hesap Limiti Yükseltme İşlemi

Ek Hesap Limiti Yükseltme İşlemi
21 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 651 kez okundu.

Ek Hesap Limiti Yükseltme İşlemi
Hesabımızda nakit para bulunmasa bile sağladığı kredili yatırım hesabı yardımıyla anlık para ihtiyaçlarına yanıt vermektedir. Gene sağladığı 250 ile 5000 TL arası sınır ile henüz geniş ihtiyaçlara yanıt vermektedir. Öncelikle sınır elbette arttırılır.

Maaş müşterilerine sağlanan yahut kredi hizmetlerinden faydalanan müşterilerine ve gene gerekli olan belgeler ile başvuran müşterileri Bankalar aracılığıyla sağlanan bu iş bankanın belirlediği limitler dâhilinde kullanmaktadır. Fakat genelde sunulan bu ilave hesap limiti yetmeyebilir ve bunu şiddetlendirmek ihtiyacı hâsıl olmaktadır. Akabinde gelişen Bankaların ek hesap sınırları nasıl yükseltilir? Sınır artırımı nasıl yapılır? Soruları sorulur.
Ek Hesap limitini yükseltmek maksadıyla birbirinden fazla yol yöntem bulunmaktadır. Öncelikle kişinin şubeye bizzat başvuru, CEP Şube, İnternet Bankacılığı, Telefon Bankacılığı bununla birlikte Bankaların Müşteri Hizmetleri numaralarını arama yoluyla limit yükseltme talepleri iletilir. Gene aynı kanallardan Ek Hesap sınır Düşürme işlemi de yapılması mümkündür. Şayet bir bankanın maaş müşterisi ilave hesap limiti yükseltme talebi olumsuz sonuçlandı ise bankaların hazır avansını kullanmaları referans edilir. Maliyet olarak daha çok ekonomik ve kullanımı pratiktir.
Bankaların Hazır Avansı Nedir?
Bankalar aracılığıyla aylık müşterilerine hususi olarak sunulan ve 300-2500 TL arası sınır ile belirlenen tek kullanımlık bir hesaptır ve banka aracılığıyla maaşına bakılarak belirlenen bir limiti vardır. Örnek olarak 2000 TL tanımlanan bir hazır avans limitini durağan bir meblağ ödeme yoluyla kullanılır. 500 TL Hazır Avans kullanan bir müşteri maaşı yattığında 505 TL kendiliğinden olarak kesilir. Özen gösterilmesi gereken husus Hazır Avans hesabına günlük yahut aylık faiz işlemez bir daha ki aylık dönemine dek kişiye öndelik verir sabit bir ücreti vardır. Örnek verilerek açıklanırsa aylık gününüz ayın 5’i olsun 10’ndan alınan bir avansı 29 gün sonra maaş yatınca kendiliğinden tediye biçimiyle toplama yapılır. Ancak ola ki ayın 13-14 ü gibi kullanıldı yahut 3-4 ü gibi kullanıldı hiç ayrım etmez ilk maaşta aynı ücreti yeniden alacaktır. Bankaların Hazır Avans ücreti sabittir. Anlatıldığı gibi hazır avans durağan maliyetlidir aylık günlük faiz konulmuyor. Bankaların Hazır Avans başvurusu yalnızca şubelerden yapılır.

Arama Terimleri:iş bankası ek hesap limiti nasıl yükseltilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git