Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar

Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar
29 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 375 kez okundu.

Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar
Uzun yıllar emek vererek çalışıp emekli olmak herkesin en büyük hayalidir. Uzun yıllar çalıştıkta sonra çalışma hayatından tamamen uzaklaşarak geçmiş hizmetleri nedeni ile düzenli gelir almak uzun yıllar çalışan bütün herkesin en büyük isteği haline gelmiştir. Emekli olmak için gerekli şartlar yerine getiren tüm bireyler emekli olmaya hak kazanabildiği gibi, bazı durumlarda emekliliğe engel sebepler çıkabilir.
Emekli olmak isteyen birçok kişinin karşılaştığı en büyük sorunlardan biri prim borcu öne çıkmaktadır. Prim borcu emekli olmak isteyen kişilerin emekli olmaya hak kazanana kadar yatırması gereken parayı yatırmamış olması sebebi ile ileride karşılaştıkları borç olarak bilinir. Bu biriken borcu ödemeden emekli olma imkanı bulunmaz. Emekli adayları emekli olmak için gereken tüm şartlar yerine getirmiş olmaları gerekmektedir.
Emekli olmak için kredi veren bankalar emekli adaylarının prim borçları için en çok başvurdukları yollardır. Emeklilik kredisi için emekli adaylarına yardımcı olan bankalar mevcuttur. Bu sayede hakkınız olan emekliliğe kavuşmuş olursunuz.
Kredi Veren Bankaların Aradığı Şartlar
Bankalar emekli kredisi verirken emekli adaylarından bir takım şartlar arar. Emekli adayları bu şartları yerine getirdikleri taktirde bankların kredi seçeneklerinden fayda sağlar. İlk olarak prim borcu hariç gerekli tüm şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.
Yaş ve prim gün sayınızı doldurmanız gerekli. Eksik olan prim borcunu bankanız size temin edecektir. Bankadan prim borcu çekebilmeniz için sigortada prim borcu ödendiği taktirde emekli olabilir yazısı getirmeniz istenecektir. Bu şekilde emekli olabilir belgesi ile kredi imkanından faydalanabilirsiniz.
Kredi Çekmek İçin Gerekli Belgeler
Emekli olmak için gerekli krediyi çekmek için bankalar emekli adaylarından kredi müracaat formu dışında kimlik fotokopisi, emekli olabileceğinize dair gerekli evraklar, ikametgah gibi evrakları isteyerek başvurunuzu kabul eder.
Gerekli tüm belgeleri doldurup başvurmanız halinde krediniz en kısa sürede çıkacaktır. Bankalar emekli olmanız halinde geri ödemede zorlanmayacağınız için kredi verirken size zorluk çıkartmayacaktır. Maaş ödemenizi kredi çekeceğiniz banka üzerinden alacağınızı taahhüt etmeniz halinde daha kolay kredi çıkacaktır.
Kredi Veren Bankalar
Emekli adaylarının biriken prim borcunu ödemesi için gerekli olan tutarı kredi vererek emekli olmalarının önünü açan bankalar arasında Ziraat Bankası, Deniz Bank, Garanti Bankası, Akbank, İş Bankası, Vakıfbank, Halk Bankası, TEB Bankası, Vakıfbank, Finansbank gibi bankalar gelmektedir. Emekli olduğunuzda alacağınız maaşı kredi aldığınız bankaya maaşınızdan taksitler halinde geri ödemesini yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git