En Uygun Kredi Veren Bankalar

En Uygun Kredi Veren Bankalar
5 Şubat 2018 tarihinde eklendi, 358 kez okundu.

En Uygun Kredi Veren Bankalar

Bankaların kredi seçenekleri birbirinden farklılık arz edebiliyor. Özellikle son zamanlarda kredi kullandırma konusunda yoğun teşviklerin olması, bankaları birbiriyle rekabet eder hale getirmiştir. Sizler için en uygun krediyi veren bankayı tespit edebilmek için bazı noktaları incelemek gerekiyor. Özellikle faiz oranları, vade seçenekleri ve dosya masrafı gibi ücretleri detaylı olarak ele almak gerecektir. Bu noktaları inceledikten sonra en uygun seçenekleri sunan bankalardan rahatlıkla kredi çekebilirsiniz.

Düşük Faiz Oranı Veren Bankalar

[hesap_modul]

Konut kredisi ve taşıt kredisi gibi ürünlerin faiz oranları devlet kontrolünde olduğu için, tüm bankalarda bu kredilerin faizi aynı kalır. Bankalar kendi başına inisiyatif alarak konut kredisi faizlerini yükseltip aşağı çekemez. Ancak ihtiyaç kredilerinde uygulanan faiz oranlarının her bankaya farklı şekilde olduğunu görebilirsiniz. Bu konuda tüm bankaları tek tek inceleyerek hangisinin düşük faiz oranı verdiğini tespit edebilirsiniz. Kredi çekerken önceliğiniz her zaman için faiz oranı olmalıdır. Örneğin; bir bankanın faiz oranı çok düşükse, dosya masrafı talep etmesi bile gözden gelinebilir.

Dosya Masrafı Almayan Bankalar

Bankaların ihtiyaç kredileri, konut kredileri ve taşıt kredileri başta olmak üzere diğer tüm kredi türlerinde talep ettiği bazı dosya masrafları vardır. Değerli kağıt bedeli gibi ücretleri bankaya başvuruda ödersiniz. Bazı bankalar bu ücretleri hiç almaz ya da diğer bankalardan daha düşük seviyelerde alır. Bu açıdan kredi başvurusu yapmaya giderken mutlaka ödeyeceğiniz dosya masrafını da inceleyin.

Kredi Vade Seçenekleri

Çekeceğiniz kredilerin vade seçenekleri oldukça önemlidir. Özellikle aynı gelir durumunuz çok yüksek değilse, vade seçeneğinin yüksek olduğu bankalar sizler için daha avantajlı olacaktır. Bu açıdan gelir durumunuzu ele alarak, en uygun vade seçeneğini sunan bankalar ile çalışmak gerekiyor.

En Uygun Kredi Veren Bankalar Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. koray bayram dedi ki:

    merhaba şuan en uygun krediyi halk bankası veriyor 1,18 den incelemenizi tavsiye ederim

Sayfa başına git