Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2018

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2018
8 Mart 2018 tarihinde eklendi, 266 kez okundu.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2018

Finansal olarak aile bütçesine katkı sunmak isteyen ve alınacak birşeyler için maddi destek arayan ev hanımları, bilindiği üzere çalışmadığı için kredi alması imkansızdı. Fakat yapılan bazı değişiklik ile bankalar artık ev hanımlarına kredi konusunda daha ılımlı yaklaşıyor.

Günümüzde ev hanımlarına kredi veren bankalar araştırmamız da dikkat çeken 2 banka ön plana çıkıyor. Bunlar Şekerbank ve Denizbank. Bu bankalar düzenlemiş oldukları ev hanımına kredi kampanyası ile kadınlara yönelik kredi kullandırtıyor. Giyim, gıda, ev içi ihtiyaçlar veya kişisel ihtiyaçlar için finansal desteği alabileceğiniz bu bankaların sizden tek istedikleri gerekli şartları sunuyor olmanız.

Şekerbank Ev Hanımı İhtiyaç Kredisi
Ev hanımlarına kredi hizmeti, Şekerbank tarafından ihtiyaç kredileri altında sunuluyor. bin TL’den 5 bin TL’ye kadar ev hanımlarına maddi destek sağlayan banka, bu kredi için 0,97 faiz oranı uyguluyor. 12 ve 24 ay vadeli olacak şekilde çekebileceğiniz kredinin bazı şartları mevcut. Çalışmadığınız için ilk etapta banka kredi onayı vermeyecektir. Bunun için mutlaka yakın akraba veya eşinizin size kefil olması gerekiyor. Kefil yöntemiyle çok kolay kredi alabilirsiniz. Tabi kefil olacak kişinin de sigortalı aylık gelire sahip olması lazım. Veya emekli birininde size kefil olması işinizi kolaylaştıracaktır. Kefil olacak kişinin gelir durumuna göre bankadan çekilebilecek kredi tutarı da yükselebilir.
Ev hanımı kredisi için eşiniz size kefil olduysa, banka tarafından eşinizin bankacılık sicili incelenecek ve kredi notuna bakılacaktır. Eğer bankacılık sicili ve kredi notu iyi durumdaysa, eşinizin gelir belgesi ile istenilen krediyi rahatlıkla alabilirsiniz.

Denizbank yılın belli dönemlerinde ev hanımları için kredi hizmeti veriyor. Genelde bahar kredisi adı altında ihtiyaç kredileri kategorisinde olan ev hanımlarına kredi paketleri için banka şubelerinden başvuru yapabilirsiniz. Tabi başvurmadan önce geliriniz olmadığı için size kefil olacak birinci dereceden yakınınız ile birlikte şubeye gitmelisiniz. Örneğin eşiniz size kefil olmak istedi ve bunun için şubeye gittiniz. Banka eşinizin gelir durumunu öğrenmek için maaş bordrosu isteyecektir. Çalışılan iş yerinden alınabilecek maaş bordrosu ile bankaya başvurmanız sonucu kredinizi alabilirsiniz. Bu noktada gelir durumu yüksek ise kredi notunuz pek dikkate alınmaz.

Ev Hanımları Nasıl Kredi Alabilir?

? sorusu son dönemlerde sıklıkla duyar olduk. Bunun için 3 yöntem mevcut. Çalışmayanların kredi alma şansları yok denecek kadar az olmasından dolayı, ipotek karşılığı, kefil karşılığı veya kira geliriniz varsa bunun karşılığında kredi alabilirsiniz. Bilindiği üzere çalışmayan kişilerin kredi alabilmeleri için mutlaka bankaya bir güvence sunmaları gerekiyor. İşte bu noktada size kefil olabilecek eşiniz veya bir aracınız varsa şansınız yüksektir. Kira gelirim var diyenler içinde kiracınız ile yapmış olduğunuz kira sözleşmesini bankaya götürmeniz durumunda da kredi alma şansınız vardır. Yüksek gelire sahip kefil bulmanız, kira gelirinizin yüksek olması veya araç değerinizin iyi olması durumunda bankalar genel olarak 50 bin TL’ye kadar kredi verebilme şansı tanıyor. Kefil olacak kişi emekli ise, emekli maaşını mutlaka kredi başvurusunda bulunacağınız bankaya taşımalı ve kredi onayı alabilme şansı arttırılmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git