Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2018

Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2018
4 Mart 2018 tarihinde eklendi, 289 kez okundu.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2018

Sevdiğinizle evlenme hayali kuruyor fakat bunun için yeterli maddiyata sahip değilseniz, evlilik kredisi yardıma koşuyor. Düğün masraflarının nasıl karşılanacağı, evlenmek isteyenlerin aklındaki en büyük soru işaretidir. Binlerce lirayı bulan evlilik masrafları, günümüz koşullarında epey yüksek tutarlara tekabül ediyor. Şuana kadar birikimi olmayan fakat evlenmek isteyen kişiler için evlilik kredisi adı altında paketler sunuluyor.

Bankaların evlenmek isteyenler için hazırlamış olduğu evlilik kredisi ile uygun ödeme koşulları sağlanıyor. Bankalar ile uğraşmak istemeyen kişiler, ayrıca için de başvuru yapabilirler. Devlet tarafından destekli evlilik hesapları oluşturup, aylık yapılacak birikimlere ek olarak devlet tarafından da hibe verilmektedir. Bu genelde olarakta bilinir.
Evlilik Kredisi Veren Bankalar
Birikimi olmayanlar için hazırlanan paketler doğrultusunda evlilik kredisi veren bankalar şu şekildedir.
1. : Garanti Bankası tarafından, evlilik masraflarının karşılanması yönünde verilen evlilik kredisi ile 50 bin TL’ye kadar kredi alabilirsiniz. 1,15 faiz oranıyla verilen kredi için çiftlerin herhangi birinin başvurması yeterlidir. Başvuru sırasında gelir durumunu gösteren bir belgenin bankaya sunulması şarttır. İşin özü kredi alabilmek için sigortalı aylık düzenli bir işte çalışmanız gerekiyor.
2. Halkbank Evlilik Kredisi : 10 bin TL’ye kadar evlilik kredisi çekebileceğiniz Halkbank, bu krediyi günde sadece 12 TL’ye gelecek şekilde veriyor. 48 aya kadar uzanan vadeler ile ödeme kolaylığı da getirilmiş. Başvuru için şubelerden birine maaş bordronuz ile gitmeniz yeterli.
3. TEB Evlilik Kredisi : Şubelerden yapacağınız başvurular ile 48 ay vadeli 50 bin TL kredi almanız mümkün. 1,15 faiz oranıyla verilen kredi için esnek ödeme koşulları da sağlanıyor. Başvuru için şubelerden birine giderek, gelir belgeniz, ikametgah belgeniz ve nüfus cüzdanınız ile başvuru yapabilirsiniz.
Evlilik Kredisi İçin Gerekli Belgeler
Banka şubelerine giderken, yanınızda bir takım belgeleri de götürmeyi unutmayın. Bu belgeler ;
– Nüfus cüzdanı ve ehliyet
– Gelir belgesi
– Elektrik, su, doğalgaz ve telefon faturası
– Kredi notunuzun iyi olması (1500 puan ve üzeri)
Devlet Destekli Evlilik Kredisi
Devlet destekli evlilik kredisi için çeyiz hesabı açtırmanız gerekiyor. Aylık belli bir birikim yapılacak bu hesabı, anlaşmalı bankalardan birinde açtırabilirsiniz. için bilmeniz gereken bazı noktalar var. Bunlar ;
– Maksimum 27 yaşında olmanız gerekiyor.
– Hesabın en az 3 yıllık olması ve 3 yıl boyunca birikim yapılması gerekmektedir.
– Bankadan bankaya birikimlerde değişim görülebilmektedir. Örneğin aylık bir banka en az 100 TL kabul ederken, diğer banka 250 TL kabul edebilir.
– 3 yıl sonunda yapılan birikimler toplu olarak çekilecek ve bu birikimin üzerine 5-10 bin TL arasında devlet takviyesi de yapılacak.
– Birikimlere eklenecek devlet katkısı için sonrasında geri ödeme şartı bulunmamaktadır.
– 25 bin TL biriktiren kişilere 10 bin TL’de devlet katkı sağlayacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git