Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2018

Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2018
14 Mart 2018 tarihinde eklendi, 419 kez okundu.

Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2018

Bankacılık sektörünün en çok rağbet gören kredi türü olan ihtiyaç kredileri için bu yıl da yoğun talep var. Eğitim, sağlık, günlük ihtiyaçlar gibi faktörler için oluşturulan ihtiyaç kredileri, 48 ay vade süreleri ile veriliyor.

Kredi çekmek isteyen vatandaşlar genel olarak adı altında araştırma yaparlar. Mevcut yapılacak araştırmalara göre en düşük faizli ihtiyaç kredisi veren banka hangisiyse büyük ihtimal ona müraacat edilecektir. Bu bağlamda günümüzde düşük faizli ihtiyaç kredisi veren bankalar şu şekildedir.

  1. Denizbank: Faiz %0,99
  2. Vakıfbank: Faiz %1,16
  3. ING Bank: Faiz %1,19

Belirtmiş olduğumuz 3 banka şuan için en uygun faizli kredi imkanını müşterileri sağlıyor.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Kredi çekerken en önemli unsur vade uzunluğu ve faiz oranlarıdır. Fakat kredi çekme işlemlerinde yine ekstra talep edilecek ücretlerde çok önemlidir. Dosya masrafı, sigorta masrafı gibi ücret talepleri de kredi başvurularında dikkate alınması gereken diğer faktörlerdir.

ING Bank: Örneğin ING Bank üzerinden 10 bin TL ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunacak bir kişi, 12 ay vade ile 1,19 faiz oranı üzerinden işlem görecektir. KKDF ve BSMV gibi ücretler dahil edildiği zaman, aylık bu kredi miktarı için cebinizden 953,32 TL çıkacak. Ayrıca banka 50 TL’de kredi tahsis ücreti de talep etmektedir. Başvuru için banka şubelerinden birine gidebilir veya mobil ya da internet bankacılığı üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Vakıfbank: İhtiyaç kredisi başvuru işlemlerinde 10 bin TL’lik 12 ay vadeli yapılacak başvuru ile %1,20 üzerinden faiz işlemi göreceksiniz. Gerekli vergiler ve kredi tahsis ücreti ile birlikte aylık toplamda taksit için 960,52 TL ödemek durumunda kalacaksınız. Vakıfbank mobil bankacılık, internet bankacılığı veya şubelerden başvuru yapabilirsiniz.

Denizbank: Banka üzerinden 5 bin TL ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunacak bir kişi, 12 ay vade ile aylık 467 TL ödemek zorunda kalacak. %1,49 faiz oranından işlem görecek kredi vadenizin sonunda cebinizden toplamda 5.624,97 TL miktar çıkacak. Kredi miktarı çoğaldıkça ve kredi vade uzunluğu arttıkça, kredi faiz oranı %0,99 oranına kadar düşmektedir. Başvuruları mobil veya internet bankacılığı üzerinden yapmanız mümkün.

Belirttiğimiz veriler sadece birer örnektir. Kredi miktarınız ve kredi vade uzunluğuna göre kredi faiz oranları değişte olduğu için net bilgiyi bankaların müşteri hizmetlerini arayarak alabilirsiniz.

 

İlgili ;  Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar 2018

İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları ve İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Evraklar

şöyledir ;

– Nüfus cüzdanı

– Gelir belgesi

– İkametgah belgesi

İlk olarak ihtiyaç kredisi başvuru şartları arasında kredi notu geliyor. Kredi notunuzun 1500 puan ve üzerinde olması kredi notunuzun iyi olacağı anlamını taşır ve kredi onay işlemi kolaylaşır. 1500 altında puanı olan kişiler için red yeme ihtimallari yüksektir. Başvuru öncesi Findeks gibi bir site üzerinden mutlaka kredi notu sorgulamanızı yapmayı ihmal etmeyin. Çıkacak kredi notunuza göre hareket edebilirsiniz.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git