Halk Bankası İhtiyaç Kredisi Fırsatları

Halk Bankası İhtiyaç Kredisi Fırsatları
19 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 41 kez okundu.

İHTİYAÇ KREDİSİ – HALK BANKASI

Hayatımızı devam ettirebilmemiz için paraya ihtiyacımız vardır. Bazen acil nakit ihtiyacımız olabilir. Bu ihtiyaç da eğer yüklü bir miktar olursa, anında parayı toparlamamız mümkün olmayabilir. Bu nedenle ihtiyaç kredisi ihtiyacımızı karşılayacak en iyi çözüm yoludur. İhtiyaç kredisi; gerçek kişilere kullanması için verilen bir kredi türüdür. Ödeme şartlarında karar verilen ödeme zamanına yani vadeye bakarak faizler belirlenir. Faizler kullanacağınız paraya eklenir ve toplam ihtiyaç kredisi tutarınız oluşturulur. Yani, ihtiyaç kredisi için bankadan çekeceğiniz para vadeye bağlı olarak artış gösterir. Bankalar ihtiyaç kredilerini son dönemde neye ihtiyaç varsa o ihtiyaca göre sürekli yenileme yapmaktadırlar. Genel olarak kullanılan başlıklar: ev, araba, evlilik, eğitim, sağlık gibi başlıklardır. Saydığımız başlıkların hepsi ihtiyaç kredisi adı altında ihtiyaç kredisi isteyen insanlara bankalar tarafından verilmektedir. Peki, bu ihtiyaç kredisi nasıl alınır, kimler başvurabilir?

            Halkbank ihtiyaç kredisi başvuru şartları nelerdir?

Halkbank, ihtiyaç kredisi için emeklilerden ve maaşını Halkbank’tan alanlar için şartlar bulunmamaktadır. Ancak sigortalı ve iş yeri sahibi olanlar için bazı şartlar mevcuttur. Özel sektörde çalışanların son 6 aydır sigortalarının düzenli olarak ödeniyor olması gereklidir. Aynı zamanda sigorta hizmet dökümünü başvuru sırasında şube personeline ibraz etmeleri gerekmektedir. İşyeri sahipleri için gereken evraklar şu şekilde sıralanmaktadır: Güncel olan vergi levhası, kimlik belgesi ve imza beyannamesi. Ayrıca iş yerinin son 1 yıldır faal olarak çalışıyor olması ve zarar etmemesi gerekmektedir.

Halkbank ihtiyaç kredisi ayrıntıları nelerdir, başvurusu nasıl yapılır?

 

Halkbank’ta maaş hesabı olanlar için 36ay vadeli 50.000,00 TL ye kadar ihtiyaç kredisi verilmektedir. Maaş hesabı olmayıp 36ay vade talep edenlerin gelir belgesini göstermeleri gerekmektedir. İhtiyaç kredi başvuruları internetten yapılacağı gibi en yakın Halkbank şubesine gidilerek de yapılabilmektedir.

Başvuru için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir:

  • Nüfus cüzdanı,
  • Kamu çalışanları için bordro,
  • Özel sektörde çalışanlar için bordro, SGK hizmet dökümü ve imza sirküleri,
  • Emekliler için emekli maaş cüzdanı, SGK emekli belgesi, işyeri destek pirim bildirgesi,
  • Çiftçiler için çiftçilik belgesi ve arazi tapu fotokopileri yeterlidir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git