Memurlara Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2018

Memurlara Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2018
8 Mart 2018 tarihinde eklendi, 844 kez okundu.

Memurlara Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2018

Bankacılık sektöründe, kamu personelleri için mutlaka bir dönem uygun koşul ve şartlarda ayrıcalıklı faizsiz kredi imkanı sunulmaktadır. Yılın belli dönemlerinde bankalar, adı altında uygun ödeme koşullu kredi desteği sağlıyor. Faizsiz kampanyası olmasa bile en kötü şartlarda veriliyor.

Belirli dönemlerde memur için faizsiz, geri kalan sürelerde ise düşük faiz yardımıyla günümüzde Halkbankası, Ziraat Bankası, Denizbank, Vakıfbank, Garanti Bankası’dır. Belirtmiş olduğumuz bankalar arasında Denizbank bir adım öne çıkıyor diyebiliriz. Memura faizsiz kredi için önemli imkanlar sağlayan banka, ihtiyaç kredisi sayesinde memurlara 15 bin TL’ye kadar kredi veriyor. Bu kredinin tek şartı ise memurların maaşlarını Denizbank üzerinden alması gerekmektedir. Eğer Denizbank üzerinden maaş alıyor ve kredi çekmek istiyorsanız, internet bankacılığı üzerinden belgesiz kredi başvurusunda bulunabilir ve faizsiz kredinizi hemen alabilirsiniz. Kredinizin onay alması durumunda çekilen tutar Denizbank maaş hesabınıza yatırılacaktır. Bu konu üzerinden öne çıkan diğer 2 bankayı şu şekilde açıklayabiliriz.
Vakıfbank Memura Özel
Vakıfbank, kamu kurumlarında çalışan memurlar için, yılın her döneminde geçerli olacak kredi paketi sağlıyor. İhtiyaç kredisi kategorisinde verilen bu kredi imkanı ile 3 ay ertelemeli memur kredisi veriiyor. Detayları ise şöyle ;
1. Verilecek kredi aylık eşit taksit tutarları ile vadelendirilecek.
2. Alınacak kredi için 3 ay ertelemeli olarak ödemeler başlayacak.
3. Memurların isteğine göre bu kredi için her 3 ayda 1 ödeme işlemi yapılabilecek.
Tercihe göre azalan veya yükselen taksitli ödeme işlemleri yapılabilecek. Örneğin aylık 200 öderken, bunu diğer ay 500 olarak yatırabileceksiniz. Bu sayede kredi borcunuzu çabuk bitirme imkanınız doğacak.
90 bin TL’ye kadar para alabileceğiniz bu kredi paketiyle minimum 1000 TL de para alabilirsiniz. Alınacak miktara göre belirlenecek faiz oranı standart kredi çekimlerinde 1.16 olarak belirlenmiştir. Kredinin vade uzunluğu ise 48 aya kadar uzanıyor.
Halkbank Memura Özel İhtiyaç Kredisi
Memura faizsiz kredi hizmetiyle ortaya çıkartılan Halkbank ihtiyaç kredisi sayesinde 50 bin TL’ye kadar para çekebilirsiniz. Yılın bu dönemlerinde genel olarak hazırlanan bu paket ile uygun ödeme koşulları sağlanıyor. Dosya masrafsız olarak 2 farklı şekilde verilen bu kredi size 50 bin TL miktara kadar 48 ay ödeme süresi tanıyor. Faiz oranı ise 1.19 şeklinde belirlenmiştir. Hesaplama yapacak olursak ;
Kredi Tutarı : 50 bin TL
Vade Uzunluğu : 48 AY
Faiz : 1.19
Kredi Tahsis Ücreti : 0 TL
Aylık Taksit Tutarı : 1.446 TL
Bu hesaplama işlemi dosya masrafsız olarak yapılmıştır. Diğer sunulan kredi detayında ise daha düşük faiz ile dosya masraflı şeklinde sunuluyor. Bu hesaplamayı da şu şekilde yapabiliriz.
Kredi Tutarı : 50 bin TL
Vade Uzunluğu : 48 AY
Faiz : 1.13
Kredi Tahsis Ücreti : 262.50
Aylık Taksit Tutarı : 1.424 TL
Dosya masraflı ve dosya masrafsız olarak 2 şekilde sunulan bu kredi paketinde seçim yapmak tamamen size bırakılmıştır. Ayrıca kredi paketi ile birlikte size hayat sigortasının da yapılacağını belirtelim. Yaşınıza bağlı olarak yapılacak olan hayat sigortası ücretleri de yine kredinize eklenecek.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git