Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Fırsatları

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Fırsatları
12 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 26 kez okundu.

İHTİYAÇ KREDİSİ – ZİRAAT BANKASI

İnsanların birçok sebepten dolayı paraya ihtiyaçları hiçbir zaman bitmemektedir. Yaşadığımız sürece para harcamak zorunda kalmaktayız. Bu bitmeyen ihtiyaçları fırsata çeviren bankalar ihtiyaç kredisi adı altında insanlara borç para vermektedir. Bu borcu da her bankada farklılık gösteren faiz oranları ekleyerek geri almaktadır. Bankalar kredi çeşitlerini; araba, ev, evlilik, bayram, eğitim, kariyer, sağlık, meslek gibi adlandırmaktadırlar. Saydığımız tüm çeşitler insanların ihtiyaçlarıdır ve bu başlıklar altında bankalar ihtiyaç kredisi vermektedir. İhtiyaç kredisi verirken bankaların karı da borca ekledikleri faizlerdir. İhtiyaç kredisi alırken dikkat etmeniz gereken konulardan en önemlisi borcun vadesidir. Bankadan çekeceğiniz ihtiyaç kredisine göre ödeyebileceğiniz zaman dilimine karar vermeniz gerekmektedir. Yazımızın devamında Ziraat Bankası’nın ihtiyaç kredisi verirken istediği şartlar, evraklar gibi detaylara ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvuru şartları nelerdir?

İlk adım 18 yaşını doldurmuş yani reşit olmuş kişiler kredi başvurusunda bulunabilir. Kredi ödemelerinizin genel olarak eksiksiz ve zamanında ödenmiş olması gerekiyor. Gelirinizi resmi olarak beyan edebilmeniz gerekmektedir. Eğer ipotek verecekseniz ve evliyseniz eşinizin de rızasını almanız gerekmektedir. İhtiyaç kredisinin de en fazla 36 ay vade ile kullanılabildiğini belirtmek isteriz. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi için izlenmesi gereken adımlar nelerdir?
İhtiyacınıza bağlı olarak kullanmak istediğiniz kredi tutarını belirleyin. Ödemeniz gereken aylık taksit tutarını ve toplam geri ödeyeceğiniz tutarı düşünerek bütçenize uygun olan vadeye karar vermeniz gerekmektedir. Başvuru formunda bulunan kişisel bilgileriniz ve iletişim bilgilerinizi eksiksiz olarak doldurun. Bankanın sizden istediği evrakları da eksiksiz olarak bankaya teslim edin. Belirlenen süre içerisinde kredi sözleşmenizi imzalamanız gerekmektedir. Sözleşme sonrası ihtiyaç krediniz size elden nakit olarak veya açılan Ziraat Bankası hesabına aktarılarak ödenir.

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi için gerekli evraklar nelerdir?

İkametgah belgesi
Nüfus cüzdanı
Gelirinizi gösteren belgesi olarak:
Memurlar için: Maaşını gösteren bordro
Emekliler için: Emekli aylık dökümü
Çiftçiler için: Çiftçilik belgesi ve arazi tapu fotokopisi
Şirket ortakları için: Güncel vergi bilgilerini içeren evrak
Gayrimenkul kira geliri olanlar için: Gelir tablosu, imza sirküleri, bilanço, vergi levhası
Özel sektör çalışanları için: Maaşlarını gösterir bordrosu ve çalıştıkları şirketin imza sirküleri

 

İlgili ; Ziraat Bankası SMS Kredi Başvurusu 4747 Başlıklı konumuza göz atabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git