Kesin Onaylı Kredi Nasıl Alınır ?

Kesin Onaylı Kredi Nasıl Alınır ?
14 Mart 2018 tarihinde eklendi, 391 kez okundu.

Banka kredilerinden yararlanmak isteyenler, kimi zaman red yeme korkusu yüzünden başvuruda bulunamıyor. Veya başvuru yapıp sürekli red yiyenler, artık nasıl kredi alabilirim diye karar kara düşünüyor. Bu noktadan yola çıkarak, kesin onaylı kredi nasıl alınır? üzerinde inceleme yapacağız.

Bankalar kredi kullandırtma konusunda oldukça titiz çalışır. Kredi vereceği kişiyi baştan aşağı tam tabiri ile araştırır. Bu araştırma içerisinde, bireylerin geçmiş bankacılık sicilleri ve kredi risk raporu göz önüne alınır. Bankacılık sicilik olarak kullanılan kredi kartı varsa ödemelerin ne denli düzenli yapıldığı gibi unsurlar dikkata alınır. Kredi risk raporunda ise, kişilerin kredi notları incelenir. Belli bir puan üzerinde notu olanlar bu incelemeyi atlatırken, genel olarak bir çok kişi burada sınıfta kalıyor.

%100 Kredi Nasıl Alınır?

Bu sorunun cevabını şu şekilde vermek doğru olacaktır. Kesin diye birşeyin olmadığını en başta belirtelim. Bankaların belirlemiş olduğu kriterleri karşılayanlar için ancak %100 kredi alabilir diyebiliriz. %100 kredi almak için gerekli şartlar şu şekilde ;

– Kredi başvurusu yapılacak bankanın müşterisi olun.

– Kredi başvurusunda onay almak için daha önce o bankadan kredi kartı alıp bir müddet kullanmalı ve aylık ödemelerini düzenli yatırmalısınız. Bu nokta çok önemlidir.

İlgili ; Kesin Onaylı Kredi Başvurusu

– Başvuru işlemlerini kesinlikle internet üzerinden değil, banka şubelerinden yapın. SMS veya internet üzerinden yapılacak başvurular ön onay sürecine girdiği için kredi onay durumunuz daha da zorlaşacaktır.

– Kredi notu düşük olup, kredi başvuru red yiyen kişilerin yukarda belirttiğimiz kredi kartı yöntemini 3-5 ay uygulamaları gerekiyor. Bir müddet sonra bu sayede kredi notunuz düzelecek ve kredi onayı alabileceksiniz.

– Sigortalı ve aylık düzenli maaş aldığınız bir işiniz varsa, maaş belgeniz ile de %100 kredi alabilirsiniz.

– Şuana kadar belirttiğimiz unsurlar sizin işinizi görmüyorsa, son çare olarak kefil yöntemiyle kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Çalışan veya emekli bir akrabanız size kefil olarak kredi almanızı sağlayabilir. Bunun için kefil olacak kişinin emekli maaş belgesi veya maaş bordrosu ile bankaya giderek tarafların sözleşme imzalaması yeterli olacaktır.

Belirttiğimiz bu yöntemler ile istediğiniz bankadan ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git