Ev Almak İçin Ne Kadar Peşinat Gerekli

Ev Almak İçin Ne Kadar Peşinat Gerekli
11 Mart 2018 tarihinde eklendi, 283 kez okundu.

Ev Almak İçin Ne Kadar Peşinat Gerekli

Ev almak için bankaya konut kredisi başvurusunda bulunan kişilerin bilmesi gereken husus, bankalar konut kredilerinde evin fiyatının %80’lik kısmını karşılar. Kalan %20’lik miktarı ise siz peşinat olarak vermelisiniz.

Konut kredisinde bankalar alınacak evin konumu, değeri, kaçınca kat olduğu, kaç yılında evin yapılmış olduğu vs. gibi işlemlerde ekspertiz raporu hazırlayacaktır. Satın alınacak evin ekspertiz raporu hazır olduğunda ev değerinin %80’i kişilere konut kredisi olarak verilir. Geri kalan %20’lik kısmı ne kadarsa sizden peşinat olarak ödemeniz istenecektir. için mutlaka bir birikiminizin olması şart.

Peşinatla ev almak isteyenler için örnek bir hesap yapacak olursak, konutun ekspertiz değerinin ortaya çıkartılması sonucunda diyelim 100 bin TL değer biçildi. Buna göre banka size 80 bin TL kredi verecektir. Geriye kalan 20 bin TL’yi siz ödemek zorundasınız. Tabi peşinat miktarları bankadan bankaya değişeceğini için biz sadece örnek verdik.

Peşinatla Ev Alınır mı?

Peşinatla ev alınır mı? sorusunun cevabı ilk olarak alınabilir. Mevcut bir birikime sahip kişilerin kalan miktarı bankadan kredi olarak almaları gayet doğal bir yöntemdir. Günümüzde en sık başvurulan yöntem budur. Çünkü bankadan alınan kredi tutarı ek olarak siz peşinat verdiğiniz taktirde, kredi faizi ve vade ödemelerinde ciddi düşüş sağlayacaktır. isteyenler için ise durum tam tersi olacak. Birikimi olmayan kişiler, bir heyecanla peşinatsız konut kredisi başvurusunda bulunur. Fakat peşinatsız yapılacak kredinin faizi ve vadelerin ödemeleri yüksek olacaktır. En ideali peşinatsız kredi yerine, bireylerin bir müddet beklemeleri ve peşinat için para biriktirmeleri yararlarınadır. Eğer peşinatsız konut kredisi almak isterseniz size 3 farklı banka sunalım.

Finansbank Mortgage Kredisi

Finansbank, birikim yapamayan kişiler için Finansbank Mortgage Kredisi hizmetini sağlıyor. Bu sayede satın alınacak evin tam değeri ödenecek. 120 aya kadar vade imkanı verilen bu kredi ile kolay ev sahibi olabilir. Tabi bazı şartları yerini getirirseniz. Aylık düzenli gelire sahip olmanız, kredi notunuzun iyi olması da istenilen kriterler arasında. 120 ay kredi vadesi için belirlenen faiz oranı 1.21’dir.

Birikimi olmayan kişiler için hazırlanan Akbank Peşinatsız Mortgage Kredisi ile, satın alınacak evin tam tutarı ödeniyor. 120 aylık taksit imkanı sağlanan kredi için yerine getirilmesi gereken bazı noktalar mevcut. Öncelikle alınan evin bankaya ipotek ettirilmesi gerekiyor. Ayrıca aylık düzenli bir gelirinizin de olması şart. %25’lik bir borç ödendiği taktirden itibaren ev üzerine koyulan ipotek banka tarafından kaldırılır ve artık ev tamamen sizin üzerinize olur. 120 aylık vade için belirlenen faiz miktarı 1.24’dür.

Peşinat ödemek isteyenler için hazırlanan bu özel kredi paketi ile 240 aya kadar vade imkanı veriliyor. Konutun tamamı için verilen kredinin bazı detayları mevcut. Bunlar ;

Kredi sadece TL cinsinden çekilebilir.

Kredi için maksimum vade uzunluğu 240 aydır.

Faiz ödemeleri sabit veya değişken olabilir.

Ekspertiz raporunda ev değeri ne çıkarsa size o kadar kredi sunulur.

Belirtmiş olduğumuz bu bankalar bireyleri kira öder gibi ev sahibi yapıyor. Bankaların sizden tek istedikleri ise ödemelerin aylık düzenli yapılması.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git