Halk Bankası Konut Kredisi Faizlerini İndirdi

Halk Bankası Konut Kredisi Faizlerini İndirdi
10 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 478 kez okundu.

Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım Konut sektörünü canlandırmak ve stokları eritmek amacıyla düşük faizli kampanya başlatacağını açıklamasının ardından gün içinde ilk olarak ziraat bankası 50 bin ile 500 bin arası kredi tutarlarında 10 yıllık konut kredisi kullanımında faiz oranını  %0,98 olarak  sabitlemişti.

İKİNCİ İNDİRİM İSE HALKBANK TARAFINDAN YAPILDI ;

Ziraat Bankası’nın konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0,98 çekmesinin ardından bir indirim de Halk Bankası’ndan geldi. Halkbank, 500 bin TL’ye kadar olan konut kredilerinde 10 yıla kadar yapılacak vadelerde faiz oranını %0,98’e indirdiğini açıkladı.

Kampanya ve Kredi Kullanım koşulları ise bankanın şu şekilde ;

Nedir?

Bütçenize en uygun vade ve ödeme seçenekleri sunarak, ev sahibi olmanıza imkân tanıyan kredimizdir.

Tutar ve Ödeme Koşulları

Size özel avantajlı faiz oranları sunan paketimiz ile taksit ödemelerinizi ister aylık eşit taksitlerle, isterseniz kendi belirleyeceğiniz tutarlarla yapabilirsiniz. Üstelik ilk taksitinizi 3 ay erteleme fırsatıyla.

500.000 TL’ye kadar kredinizi 120 ay vade ve %0,98 faiz oranı ile alabilirsiniz. Ya da 1.000.000 TL’ye kadar kredinizi 120 ay vade ve %1,09 faiz oranı ile de alabilirsiniz. Üstelik kredi ihtiyacınız daha fazla ise 120 ay vade ve %1,17 faiz oranı yine Bankamızdan alabilirsiniz.

Örnek ödeme tablosu şu şekilde ;

Hesaplı Evim Konut Kredisi
Örnek Kredi Tutarı (TL) Kredi Vadesi (Ay) Aylık Faiz Oranı
(%)
Tahsis Ücreti (TL) Taksit Tutarı (TL) Diğer
Masraflar
(TL)
Yıllık Toplam Maliyet Oranı
(%)
100.000 1-120 0,98 500 1.420,87 806 12,7782

 

 

Yıllık maliyet oranı; faiz, tahsis ücreti, ekspertiz ücreti ve ipotek tesis ücretini kapsamakta olup örnek vade ve tutar üzerinden hesaplanmıştır.
Tahsis ücreti, Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV)’nden muaftır.
Diğer Masraflar; Ekspertiz ücreti 650 TL ve ipotek tesis ücreti 155,76 TL’ dir.
Ekspertiz ücreti, Konut Sigortası ve Zorunlu Deprem Sigortası prim tutarları; konutun lokasyonu, metrekaresi vb. kriterlere göre değişiklik göstermektedir.
Kredi faiz oranları, Bankamızdan en az taksit tutarı kadar kredili mevduat hesabı açtırmayı, kredi kartı başvurusu yapmayı, en az üç adet otomatik ödeme talimatı vermeyi, Hayat Sigortası, Zorunlu Deprem Sigortası ve Konut Sigortası yaptırmayı talep eden müşterilerimiz için geçerlidir.
Hayat sigortası primi, müşterinin yaşı, cinsiyeti ve kredi tutarına bağlı olarak değişmekte olup, 100.000 TL 120 Ay vadeli kredi kullanan 35 yaşında erkek müşteri için bir yıllık sigorta primi ortalama 210 TL’ dir.
Hesaplı Evim Konut Kredisi Paketi faiz oranları, yeni kredi kullandırımları için geçerli olup, yeniden finansman ve diğer bankalardan kullanılan kredilerin Bankamıza transferi için uygulanmayacaktır.
Halkbank, gerektiğinde kredi şartlarında değişiklik yapma ve kredi kullandırımını durdurma hakkını saklı tutar.

 

Kredi kullanımı için en yakın halkbank şubesine başvurabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git