Kredi Borcu Transferi Yapan Bankalar 2018

Kredi Borcu Transferi Yapan Bankalar 2018
6 Mart 2018 tarihinde eklendi, 258 kez okundu.

Kredi Borcu Transferi Yapan Bankalar 2018

Kredi almış olduğunuz bankalarla zaman zaman problemler yaşayabilirsiniz. Kişilerin bazıları sıkıntı yaşamış bankalardan uzaklaşıp, devam eden kredi borçlarını farklı bir bankaya transfer ettirmek isteyebilir. Bankacılık hizmetleri arasında yeni yeni gördüğümüz, kredi borcu transferi için tüm bankaların çalışmadığını söyleyebiliriz. Nitekim bankaların birçoğu kişilerin borçlarından kaçmak için bu tarz yollara başvurduğunu düşünen pek çok banka, kredi borcu transfer işlemi yapmıyor.

Bu konumuzda şunu bilmeniz gerekiyor. Eğer A bankasından almış olduğunuz kredi borcunu B bankasına taşımak isterseniz, bu size daha maliyetli gelebilir. Çünkü B bankası vermediği bir krediyi kabul ederek, size bir nevi kefil olmuş oluyor. Bu şekilde farklı bankadan gelen kredi borcunu yapılandırıyor ve daha yüksek ödeme koşulları ile size sunuyor. Bunu aklınızda bulundurun. Diğer bilmeniz gereken durumlar şöyle ;
– Yalnızca kredi borcu taşınabilir.
– Başvuru yapacak kişinin dolduracağı form için herhangi bir kredi limiti belirtilmiştir. Yani taşınacak kredi borcu ne kadar o kadar kabul edilir.
– Kredi borcu transferi ile farklı bankaya gönderilen borcunuz burada kredi borcu yapılandırma işlemine tabi tutulacaktır. Yani banka yeniden bir ödeme planı oluşturup, buna göre sizi yönlendirecek.
Kredi Borcu Transferi Yapan Bankalar
Borç transferi yapan bankalar günümüzde ;
– Finansbank
– Şekerbank
– Vakıfbank
– Denizbank
Borç transfer işleminin diğer adına kredi borcu yapılandırması da diyebiliriz.

Borç transfer için hizmet veren bankalardan biri olan Finansbank, taşıt kredisi, kredi kartı, ihtiyaç kredisi gibi borçları kabul edebiliyor. Konut kredisi borçları olanları bu hizmetten yararlanamayacaklar. Borç transfer işlemi sonrası yeni yapılandırma ile 36 ay vadeye kadar 1,23’lük faiz oranından ödeme yapacaksınız. Başvuru için şubelerden birine gidip işlemi başlatabilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi gibi kredi borçları olanlara yönelik hizmet veren banka, 36 ay vadeye kadar destek sağlıyor. 100 bin TL’ye kadar hizmetten yararlanacak olan vatandaşlar 1,48 faiz oranından işlem görecek. Başvuru için şubeye gitmeniz gerekiyor.
Vakıfbank Borç Transfer Kredisi
Sadece kredi kartları için borç transfer işlemi yapan Vakıfbank, 18 ay vadeye kadar 1,37 faiz oranından yapılandırma gerçekleştiriyor. Kredi kartı borçları için alınabilecek en üst 20 bin TL’dir.

50 bin TL’ye kadar borç kapatma kredisi kullanabileceğiniz Denizbank, başvuruları sadece şubelerden kabul etmektedir. 36 ay vadeye kadar 1,43 faiz oranından işletilecek krediniz için eşit miktarlarda taksit ödeyeceksiniz.
Farklı bankalarda olan borçlarınızı tek bir banka çatısı altında toplamak istiyorsanız, bu yönteme başvurabilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız işlemler belki size daha yüksek faiz yüklemesine neden olacak fakat yapılandırılan borçların zamanla ödenmesinden sonra, kredi notunuzda ciddi yükseliş elde edeceksiniz. Kredi notunuzun yükselmesi ise, ilerde yapılacak kredi başvuruları için size avantaj sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git