Kredi Notu Yükseltme Teknikleri

Kredi Notu Yükseltme Teknikleri
26 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 365 kez okundu.

Kredi Notu Yükseltme Teknikleri
Kredi notunuz düşük olduğu sürece bankalardan kredi çekerken her zaman sorun yaşarsınız. Özellikle bankalar son dönemlerde kredi siciline büyük önem verdiği için kişilerin kredi notunun belirli bir seviyenin üzerinde olmasını istiyor.
Kredi notu riskli seviyelerde olan kişilerin bankaya hiçbir kefil göstermeden kredi çekebilmesi için kredi notunu yükseltmesi gerekiyor. Mümkün olan en kısa sürede kredi notunu belirgin oranda yükseltmek için bazı teknikleri uygulayabilirsiniz.
Düşük Limitli Kredi Kullanımı
Kredi notunu en hızlı şekilde yükseltmenin yolu, düşük limitli bir kredi çekerek bunun ödemelerini düzenli olarak yapmaktır. Bilhassa 2-3 bin TL civarında olan ihtiyaç kredilerine başvurarak geri ödemeleri günü gününe yapmaya çalışın. Bu kredilerin geri ödemesi sona erdiği zaman kredi notunun belirli bir seviyenin üzerine çıktığını görürsünüz.
Kredi Kartı Kullanımı
Kredi notu düşük olan kişilerin mutlaka kredi kartı kullanımını yaygınlaştırması gerekiyor. En ufak alışverişleri bile kredi kartınız ile yapmaya çalışarak aktif bir kullanıcı konumuna gelin. Kartınızın aylık borç ödemelerini düzenli olarak yaptıktan sonra kredi notunuz yine belirli seviyede yükselir.
Hatta ödemeleri yaparken ufak miktarlarda yüksek para yatırmanız da sizin avantajınıza olabilir. Örneğin; 345 TL olan bir kredi kartı borcunu, doğrudan 350 TL olarak yatırabilirsiniz. Ancak aylık olarak sadece asgari tutarları ödeyerek kredi notunu yükseltemeyeceğinizi unutmayın.
Borç Yapılandırması
Bankalara olan borcunuz halen devam ediyorsa, kredi notunun yükselmesi oldukça zordur. Özellikle düzensiz ödeme sonucu yoğun bir borç biriktiyse, bankalara başvurarak yapılandırma talebini iletin. Yapılandırma talebi kabul edildiği zaman borcunuz aylık vadelere bölünecektir. Bu şekilde yapılandırma borçlarını düzenli olarak ödeyerek yine kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.
Otomatik Ödeme Talimatı Vermek
Son zamanlarda insanlar artık fatura ödemeleri için doğrudan bankalarla ortak çalışıyor. Bankanıza otomatik ödeme talimatı verdiğiniz zaman; elektrik, su, doğalgaz ve internet gibi faturaların hesabınızdan kendiliğinden ödenir.
Bankaya ödeme talimatı veren bir kişinin hesabında aylık olarak düzenli bir akış var demektir. Bu açıdan kredi notu düşük olan kişilerin, ödediği tüm faturaları bankadan otomatik ödemeye vermesi daha doğru olacaktır. Böylece banka üzerinde olumlu bir etki bırakarak kredi notunu yükseltebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git