Ödenemeyen Kredi ve Kartı Borç Yapılandırması

Ödenemeyen Kredi ve Kartı Borç Yapılandırması
8 Şubat 2018 tarihinde eklendi, 325 kez okundu.

Ödenemeyen Kredi ve Kartı Borçlarına Taksit

Bankaya olan kredi ve kredi kartı borçlarını ödemediğiniz zaman toplam ödenmesi gereken miktar oldukça artacaktır. Bu durumda borcun tek seferde ödenmesi güç olacaktır. Bankalar bu tarz durumlarda müşterilerine bazı kolaylıklar yaparak borç yapılandırması uygulayabiliyor. Böylece borcunuzu belirli taksitler halinde bankaya geri verebilirsiniz. Bankaların önceliği her zaman için yasal takibe gitmeye gerek kalmadan borcu geri alabilmektir. Bu nedenle geri ödeme konusunda istekli görüldüğünüz zaman borç yapılandırma talebiniz olumlu sonuçlanacaktır.

Borçlarını yapılandırmaya sokmak isteyen bir kişinin doğrudan banka şubelerine gitmesi gerekiyor. Bankanız belirli şartlar dahilinde talebinizi olumlu karşılar ve borçları yapılandırmaya sokar. Ancak bu süreçte ilk olarak geri ödeme konusunda ısrarcı davranarak bankayı ikna etmeniz gerekiyor. Bankanız sizleri geri ödemede istekli görürse, yapılandırma talebini kabul eder. Yapılandırma işlemlerinde genel olarak herhangi bir belge götürmenize gerek yoktur. Nüfus cüzdanınızı yanınıza alarak şubeden borç yapılandırma talebi verebilirsiniz. ve 72 ay vade kadar taksit yapabilirsiniz.
Borç Yapılandırma Şartları Nelerdir?
Bankaların borç yapılandırmasında kişilerde aradığı bazı kriterler vardır. Bu kriterlere uymayan kişilerin borçları hiçbir şekilde yapılandırmaya alınmaz. Öncelikle yapılandırma talebinde bulunanların kredi sicilinde hiçbir bozukluk olmaması ve kredi notlarının düşük olmaması gerekiyor. Zira kredi notu düşük olan bir kişi, zaten geri ödemelerde sorun yaşıyor demektir.
Bankalar bu tarz kişilerin borç yapılandırma taleplerine hiçbir şekilde olumlu yanıt vermez. Buradaki bir diğer önemli şart ise, aylık gelir durumudur. Bankalar borç yapılandırma başvurularında sizlerden gelir belgesi talep edebilir. Güncel olarak düzenli bir geliriniz yoksa ya da aldığınız maaş yetersiz ise, yine borç yapılandırmasından yararlanamazsınız. Bankalar borç yapılandırmasında genel olarak kefilli başvuruları kabul etmeyecektir. Gerekli şartlara uyan her kişi, bankalara yapılandırma talebinde bulunabilecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git