Öğrenciye Kefilsiz Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye Kefilsiz Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar
9 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 246 kez okundu.

Kredi ve kredi kartı ürünleri için bankaların ilk koşullarından biri gelir belgesidir. Bu nedenle hangi meslek ya da yaş grubundan olursa olsun başvuru sahiplerinden gelir belgesi/ maaş bordrosu talep edilmektedir. Fakat öğrenci ya da benzer kullanıcı tiplerinden zaman zaman gelir belgesi talep edilmiyor. Düşük miktarlı kredi başvuruları için bazı bankalar öğrencilere kredi imkanı sunabiliyor. Kredi kartı için ise neredeyse her bankanın bir seçeneği bulunuyor.


Kredi kartı için, günümüzde eskisi gibi keskin şartların bulunmadığı aşikar. Bu nedenle gelir sahibi değilseniz ve aktif olarak öğrenci görünüyorsanız, birçok bankadan kredi kartı alabiliyorsunuz. İş’te Üniversiteli, ÜniversiTEB, BonusGenç, Ziraat Genç Kart, Akbank Axess Exi26, Advantage Campus, Vakıfbank Like Card, Yapı Kredi Play Kart, CardFinans GO şeklinde birçok popüler alternatif bulunuyor. İnternet üzerinden, şubeye giderek ya da çağrı merkezi aracılığıyla kredi kartı başvurularınızı kolaylıkla gerçekleştirebiliyorsunuz. Ortalama olarak 2- 3 gün içerisinde olumlu ya da olumsuz şekilde size geri bildirim yapıyorlar.

Öğrencilerin Kredi Alması Mümkün mü?


Kredi alımı, kredi kartı kadar kolay değil maalesef. Bunun için hemen her bankanın sabit kredi başvuru şartları oluyor. Fakat, belirtildiği üzere,  gelir belgesi şartı olmayan bankalar da mevcut. Başvurmak istediğiniz bankaların kampanyalarını takip ederek bu kredi türüne göz atabilirsiniz. Bu gibi kredilerde meblağ daha az olmakla beraber yalnızca kredi notu iyi olan ya da burs alan kişilere bu imkanlar sunulmaktadır. Eğer burs ya da KYK kredisi alıyorsanız Ziraat Bankası üzerinden bunu teminat göstererek başvuruda bulunabilirsiniz. Yanı sıra, ailenizden kalma üzerinize kayıtlı gözüken taşıt ya da gayrimenkul varsa veya öğrenci olmanıza karşın sigortalı bir şekilde çalışıyorsanız da kolaylıkla başvuru yapabilirsiniz.

 

ilgili ;   Yüksek Öğrenim Kredisi Nasıl Alınır ?

               Geri Ödemeli Devlet Bursu Nasıl Alınır ?

Etiketler:

Öğrenciye Kefilsiz Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. sinem bulut dedi ki:

    merhaba öğrenciyim hiçbir gelirim yok nasıl kredi kartı alabilirim

Sayfa başına git