2018 Küçükbaş Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır ?

2018 Küçükbaş Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır ?
5 Mart 2018 tarihinde eklendi, 283 kez okundu.

2018 Nasıl Alınır?

Küçükbaş hayvancılık kredisi 2018 ile yeniliklere sahne oluyor. Bankacılık sektörünün hız kazanması ve rekabet ortamının yükselmesiyle birlikte, artık hayvancılık kredisi adı altında bu işi yapmak isteyenlere fırsat sunuluyor. Küçükbaş hayvancılık işine atılmak isteyenler gençler veya hali hazırda kurulu düzenini genişletmek isteyenler için, bazı bankalar küçükbaş hayvancılık kredisi paketlerini devreye soktu. Ayrıca küçükbaş hayvan kredisi için bireyler devlet desteği de alabilecekler.


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından devlet destekli küçükbaş hayvancılık kredisi için maddi destek alabilirsiniz. Bakanlık tarafından belirlenen en az 500 küçükbaş hayvan alımı yapılma zorunluluğu bulunuyor. Ayrıca sürü için bakıcıya ihtiyacınız olduğu da varsayılarak, istihdam edilecek çalışan veya çalışanlar içinde 5 bin TL ek maddi destek veriliyor. Yine bu konu üzerine 200 baş hayvana sahip olanlar, mevcut sayıyı büyültmek istiyorlarsa, ağıl için destek olarak 120 bin TL’ye kadar kredi imkanı sağlanıyor. Başvuru için bulunduğunuz il veya ilçedeki Gıda ve Tarım Müdürlüklerine giderek başvuru yapabilirsiniz.
Yine devlet destekli bir başka küçükbaş hayvancılık kredisi veren kurum, TİGEM’dir. 24 ve 30 yaş arasındaki gençlere yönelik sunulan bu hizmet için kişilere 30 bin TL geri ödemesiz kredi desteği sağlanıyor. Oluşturacağınız projeye TİGEM tarafından onaylanması halinde kredinizi elden teslim alabileceksiniz.
Küçükbaş Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar 2018
Hayvancılık sektörünü geliştirmek ve yeni iş olanakları yaratmak için bazı bankalar küçükbaş hayvancılık kredisi veriyor. Küçükbaş hayvancılık kredisi veren bankalar günümüzde Şekerbank ve Yapı Kredi olarak ön plana çıkıyor.

Şekerbank tarafından hazırlanan küçükbaş hayvancılık kredisi ile 60 ay vadeli kredi desteği almanız mümkün. Hayvan alımı, barınak yapımı, yem, depolama alanı, gübre gibi işlemler için alınacak kredi üst miktarı 100 bin TL’dir. Tabi bu krediyi çekebilmek için en az 2 yıllık bu sektörün içinde olmanız gerektiğini belirtelim.

60 ay vadeli olarak alabileceğiniz Yapı Kredi Küçükbaş Hayvancılık Kredisi ile sektöre adım atabilirsiniz. Kredinin aylık ödemeleri kişilerin isteğine göre 3 veya 6 aylık periyotlar halinde yapılabiliyor. Bireylerin bu kredi için maksimum başvuru limiti 100 bin TL’dir. Esnek ödeme kolaylığı sunulan bu paket için gerekli belgeler şu şekilde olmalı ;
– Nüfus cüzdanı
– ÇKS Belgesi (Çiftçi Kayıt Belgesi)
– İşletme Tescil Belgesi
– Hayvanlara ait Kimlik ve Pasaportlar
Bu belgeleri ile Yapı Kredi şubelerinden yapacağınız başvuru sayesinde kredi alabilirsiniz. Tabi kredi onayı hemen çıkmadığı için, banka ilk olarak bankacılık sicilinizi inceleme altına alacaktır. Bankacılık sicili temiz çıkan bireyler ön onayı geçmiş olacak ve asıl onay aşamasına gelecekler. Gerekli koşulların sağlandığı anlaşılırsa, banka belirtilen kredi miktarını size verecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git