Banka Ne Kadar Faiz Veriyor Hesaplama - En Uygun Kredim

Banka Ne Kadar Faiz Veriyor Hesaplama

Banka Ne Kadar Faiz Veriyor Hesaplama

Riske girmeden parasını değerlendirmek isteyenlerin tercih ettiği yatırım aracıdır. Hisse senedi gibi riski yüksek olan yatırımlarda karı yüksek olmasına rağmen vadeli mevduat hesaplarında herhangi bir risk yoktur. Bu nedenle kar payı da düşüktür. Bankaların dönem dönem uyguladıkları kampanyaları içeren yüksek faizlerle getiri elde ediliyor.

Bankaların çoğu belirli vadeler ile nakit parasını değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarıyla insanlara para kazandırır. Bankalar parasını riske girmeden değerlendirmek isteyenlere ve yatırımlardan geri duranlara faiz verir. Verilen faizler ilerleyen aylarda yarı yarıya hatta daha alt seviyelere düşebilir. Bu durumun tek etkeni bankalar değil, piyasa koşulları da gösterilebilir.

Banka Faiz Oranları Karşılaştırma

İnsanlar dönem dönem toplu paraya ihtiyaç duyabilir. Bu durumda başvuracağımız yol banka kredileridir. Birçok banka uygun faizlerle kredi verir. Aylık ödenecek meblağı kararlaştırdıktan sonra ihtiyaç duyulan krediyi uygun taksitlerle kullanmak mümkündür. Hangi bankadan kredi kullanacağımızı belirlemek için bankaların sundukları kredi fırsatlarını karşılaştırmamız gerekir. Bazı bankalar düşük faiz oranı sunar, bazı bankalar dosya masrafı daha az alır.

Banka faiz oranlarını karşılaştırmak için iki yöntem izlenebilir. Birincisi bankaların genel ağ sitelerine girerek kullanacağımız kredilere ilişkin notlar almak ve alınan notlar üzerinde karşılaştırma yapılır. İkinci yöntem ise ilk yöntemden daha basittir. Bu karşılaştırmayı bizim yerimize yapan siteler mevcuttur. Bu sitelere girerek kullanmak istediğimiz kredi miktarını ve vade miktarını sayısını seçip bize en uygun krediyi göstermesi mümkündür.

Bu yöntem diğer yönteme göre hem uğraştırıcı değil hem de banka şubesine gittiğimizde herhangi bir sürprizle karşılaşma riskini ortadan kaldırır.

Yüksek Faiz Veren Banka Listeleri

ING turuncu hesap

Garanti bankası e-vadeli

Bazı Bankaların Verdikleri Mevduat Faizleri

Garanti Bankası %7,00

Akbank %4,50

Bulgar Bank %6,00

Halk Bank %4.75

HSBC %5.50

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir