Banka Şubesine Gitmeden Kredi Veren Bankalar - En Uygun Kredim

Banka Şubesine Gitmeden Kredi Veren Bankalar

Banka Şubesine Gitmeden Kredi

Şubeye uğramadan kredi verilme işlemleri artan teknoloji ile birlikte ivme kazanmıştır. Şubeye gitmeden kredi çekmek artık daha kolay bir işlemdir. Belge toplama ve banka sırası bekleme zahmetine girmeden hızlı bir şekilde kredi çekilebilmektedir.

Şubeye Gitmeden Kredi Alma İşlemleri

Günümüzde en çok tercih edilen kredi alma yöntemleri arasında bankaya gitmeden hesaba kredi almak vardır. Çoğu banka tarafından ihtiyaç kredisi olarak isimlendirilmiştir. Belgesiz ve zahmetsiz bir şekilde kredi alma imkanına sahip olduğumuz günümüzde şubeye gitmeden kredi almanın yolları bulunmaktadır.

 • Bankaların internet siteleri,
 • internet şubeleri bireysel veya kurumsal,
 • bankaların mobil uygulamaları
 • bankaların verdiği numaraya yine bankalar tarafından kararlaştırılmış bilgileri mesaj atarak kredi başvuru yapma gibi birçok kolay işlem bulunmaktadır. Genelde öncelik olarak sadece Türkiye Cumhuriyeti tarafından Türk vatandaşlarına verilmekte olan kimlik kart numarası ile işlem alınmaktadır.

Kredi Başvurusunun Değerlendirme Kriterleri Nelerdir?

İster şubeden başvuru yaparak isterseniz de şubeye gitmeden kredi başvuru işlemlerini başlatabilmektesiniz. Fakat her iki durumda da kredi verilmesi için bazı kriterler ve kurallar bulunmaktadır. Bunların en başında kredi puanınız gelmektedir. Başvuruyu nasıl yaparsanız yapın bankalar tarafından yapılacak olan ilk işlem sizi araştırmak ve kredi notunuzu öğrenmek olacaktır. Kredi notunu görmezden gelen bankalar da bulunmaktadır.

[kredisorgulama]

Kredi Notu Bankalar İçin Neden Önemlidir?


Kredi notu aralığınız bankalar için oldukça önemlidir. Bu durum kredi alıp alamayacağınızı kararlaştıran önemli bir etkendir. Eğer kredi notunuz;

 • 1 ve 699 puan arasında ise en riskli olarak adlandırılan gruba dahilsiniz demektir. Bu grup için kredi alma şansı oldukça düşük ve zahmetlidir. Bankalar tarafından ipotek istenebilir. İpotek yetmez ise kefil de isteyebilmektedirler.
 • Orta riskli olarak adlandırılan ve 700 ve 1099 puan arasında olan 2. grup ise yine riskli bir grubu oluşturur. Bankalar tarafından çok tercih edilmeyen ve genellikle ret cevabı verilen gruplardan birisidir. En riskli grupta olduğu gibi orta riskli grup için de ipotek ve kefil istenmektedir.
 • 1100 ve 1499 puanları arasında bulunan az riskli grup ise bankaların kredi verirken en çekindiği ve kararsız kaldığı gruptur. Genellikle orta kesimin dahil olduğu bu grup için düzenli gelirleri bulunsa bile bazı durumlarda kefil istenmektedir.
 • 1500 ve 1699 puan arasında bulunan ve iyi olarak adlandırılan 4. Grup ise bankaların kredi verirken rahat davrandığı ve hızlı bir zaman dilimi içerisinde kredi onayı verilen gruptur.
 • 1700 ve 1900 puan arasında nitelendirilen ve çok iyi olarak isimlendirilen son grup ise bankaların başvuru anında hızlı bir şekilde onayladığı gruptur. Çok az ret cevabı almaları ile bilinmektedirler. Çok iyi grubuna dahil olan bireylerin, düzenli gelirleri, düzenli ödemeleri ve üzerlerinde bazı mallar bulunmaktadır çoğunlukla. Bu ve bunun gibi sebepler ise bankaların kişiye güvenmesine yol açmaktadır bu yüzden de hızlı bir şekilde kredi onayı verilmektedir.

Kredi Notu Dışında Önemsenen Kriterler

Kredi başvurusu yaparken tabii ki tek kriter kredi notu olmamaktadır. Bankalar tarafından takibe alınmış iseniz ve daha önce bir kara listeye eklendiyseniz kredi almanız daha da zorlaşacak ve neredeyse hiç alamayacaksınızdır.
Bankalar, düzenli ödeme yapıp yapmadığınızı ve düzenli bir gelirinizin olup olmadığını da kontrol etmektedir.
Bir banka ile daha önce çalıştıysanız veya hali hazırda çalışıyorsanız da kredi alma şansınız artmaktadır. Bu durumda bankalar çalıştıkları kişiye zaten kredi imkânları sunmakta olduğu için başvuru işlemleriniz hızlanacaktır.

Şubeye Gitmeden Kredi Veren Bankalar

Mobilden veya internet sitesinden kredi almak için başvurabileceğiniz bankalar bulunmaktadır. Anında kredi veren bankalar olduğu gibi en geç 5 iş günü içerisinde dönüş yapan bankalar da bulunmaktadır.

Akbank Şubeye Gitmeden Kredi İmkânı

Akbank şubeye gitmeden kredi veren bankalardan biridir. Mobil uygulaması üzerinden kredi başvurusu yapabilmektesiniz. Akbank Direkt uygulamasını indirerek, internet şubesi ya da mobil şubesi üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Akbank 7/24’lük bir süre boyunca kredi imkânı sunmaktadır. Ayrıca belge talebinde de bulunmamaktadır. 20.000 Türk Lirasına kadar kredi verebilen Akbank, şubeye gitmeden kredi veren bankalar arasında en çok tercih edilenlerdendir. Krediniz onaylandığı andan itibaren de paranızı kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Denizbank Şubeye Gitmeden Kredi İmkânı

Şubeye gitmeden kredi Denizbank tarafından da sağlanan bir imkandır. Dijital Deniz adlı mobil uygulamasını indirerek zahmetsiz bir şekilde kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Dijital Deniz’in internet sitesi üzerinden de başvuru yapabilmektesiniz. Başvurunuz onaylandığı zaman paranız bekletilmeden hesabınıza yönlendiriliyor. Hesabınıza aktarılan bu parayı istediğiniz zaman kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Ziraat Bankası Şubeye Gitmeden Kredi İmkânı

Şubeden gitmeden kredi Ziraat Bankası üzerinden de yapılabilmektedir. Ayrıca kredi notu düşük olan kişilere de 20.000 Türk Lirasına kadar kredi verebilmektedir. Online olarak kredi başvurusu alan Ziraat Bankası,

 • 48 ay vade ile kredi imkânı sunmaktadır.
 • 000 Türk Lirasına kadar da kredi verebilmektedir.
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız,
 • 18 yaşını doldurmuş olmanız en temel kurallar arasında bulunmaktadır.
 • Ayrıca, en az 3 ay boyunca Sosyal Sigortalar Kurumu kapsamında sigortalı olarak çalışmış olmanız ve düzenli bir gelirinizin olmasını da istemektedir.
 • Toplam da 1 yıla tekabül eden Sosyal Güvenlik Kurumuna prim ücretinizin yatırılmış olması istenmektedir. Bu şartları yerine getiren bireyler Ziraat Bankasından online bir şekilde şubeye gitmeden kredi çekebilmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir