Günlük Faiz Veren Bankalar

Günlük Faiz Veren Bankalar
8 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 74 kez okundu.

Bankaların mevduat hesaplarından getiri sağlamak için belli gün sayısı kadar hesapta para bulundurmanız gerekir. Pek çok banka alt limit 1.000 TL olmak kaydıyla vadeli hesap açtığınızda talep ettiğiniz günlük vade süresince faiz getirisi sağlıyor. Paranızı hesaba yatırdığınız ilk günden itibaren günlük faiz işlemeye başlar. Bazı bankalar ise hesaba para yatırmanızdan 7 gün sonra günlük faiz kazandırmaya başlar. Ayrıca minimum 28 veya 32 gün boyunca vadeli hesapta para bulundurduktan sonra faiz getirisinden yararlandıran bankalar da var.

En Yüksek Günlük Faiz Veren Banka Hangisi?

Vadeli mevduat hesaplarından faiz getirisiyle birikim yapmak isteyenlere en yüksek günlük faiz veren bankalar listesini hazırladık. Bankaların günlük faizlerine bakıldığında çeşitli kampanyalarla karşılaşırız. Hoş geldin kampanyaları ile müşterilerine avantajlı fırsatlar sunan bankalar arasında Akbank, DenizBank, Yapıkredi Bankası, Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Garanti Bankası sayılabilir. Ayrıca birikim hesaplarından QNB Finansbank Enpara hesabı günlük yüzde 18 faiz oranı ile günlük faiz oranı en yüksek bankadır.

Akbank Günlük Faiz Oranları

Akbank mevduat hesabı günlük faiz getirisi olan bir hizmettir. En düşük 7-27 günlük vade ile yatırım yapılır. Hesapta bulunan tutara ilk 7 günden sonra %2 günlük faiz oranı yansıtılır. Vadeli mevduat hesabında aylık ve yıllık faiz oranından yararlanmak istediğinizde ise faiz oranları yüzde 7,50’dan yüzde 20’lere kadar artış gözlenmektedir. Faizlerdeki artış oranı hesaptaki tutara göre de değişkenlik gösterir.

Vakıfbank Günlük Faiz Oranları

Vakıfbank Vadeli TL hesabında 1 aylık, 3, 6 ve 12 aylık faiz getirisinden yararlanabildiğiniz gibi Kırık Vadeli Mevduat Hesabı açtırarak günlük faiz getirisi de sağlayabilirsiniz. Vakıfbank’ta 1-6 gün, 7-13 gün ve 14-29 gün olmak üzere çeşitli günlük faiz avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Vakıfbank Mevduat hesabı günlük faiz oranları 1-6 gün vadede yüzde 7,50, 7-13 gün vadede yüzde 8,50 ve 14-29 gün vadede yüzde 9.00 olarak değişkenlik gösterir. Hesaptaki tutar arttıkça faiz oranları da değişmektedir. Örneğin az önce belirtilen faiz oranları 100.000 TL’ye kadar olan tutarlar için geçerli olurken, 100.000 TL-500.000 TL tutarlı hesaplara uygulanan faiz oranı bir önceki belirtilenlerden 0,10 fazladır.

Garanti Bankası Günlük Faiz Oranları

Garanti Bankası mevduat hesaplarında 1-6 gün vadeli, 7-13 gün vadeli, 14-20 ve 21-27 gün vadeli belli bir tutar bulundurarak günlük faiz getirisinden yararlanabildiğiniz bankalardandır. 1.000 TL-25.000 TL  tutarlı mevduat hesapları garanti bankasının yüzde 4,5 faiz oranıyla hizmet alacaktır.

Yapıkredi Bankası Günlük Faiz Oranları

Yapıkredi Bankası 1.000 TL’den 25.000 TL’ye kadar 1-4 gün vade, 7-14 gün vade ve 15-25 gün vade için getirisi yüzde 6,60 oranındadır. Aylık faiz oranları ise yüzde 9’dan başlamaktadır. E-mevduat hesabını dilediğiniz gün süresince kullanabilir, vade sonunda otomatik yenilenmesini de talep edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Günlük Faiz Oranları

Ziraat Bankası’nın günlük faiz getirisi minimum 8 gün vadelidir. 8-20 gün vade veya 21-29 gün vade seçeneklerinden herhangi birinden yararlanabilirsiniz. 8-20 günlük mevduat hesabı faiz oranıyla yüzde 11 oranında getiri sağlarken, 21-29 günlük vadede faiz oranı yüzde 14’e yükseliyor.

Günlük faiz getirisi yapan bankalar her günün sonunda hesabınıza para aktarmazlar. Bunun yerine süreyi minimuma indirerek en kısa sürede hizmet almanızı sağlar. Gün sayısı bankalara göre değişkenlik gösterirken en kısa sürede faiz getirisi veren banka 1-4 gün vade seçeneğiyle Yapıkredi Bankası’dır. Birikim hesaplarından QNB Finansbank ise Enpara hesabı ile her gün yüzde 18 faiz uygulayarak gerçek anlamda günlük faiz getirisi sağlayan bir bankadır.

 

İlgili :   En Yüksek Faizi Hangi Banka Veriyor ? başlıklı konumuza göz atabilirsiniz.

 

Arama Terimleri:gunluk faız veren bankalar ve oranları
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git