Enpara Bankamatik Kartı Nasıl İptal Edilir?

Enpara Bankamatik Kartı Nasıl İptal Edilir?
21 Mart 2018 tarihinde eklendi, 497 kez okundu.

QNB Finansbank bünyesinde hizmet veren ve bankacılık sektörüne farklı bir bakış açısı getiren Enpara, vermiş olduğu hizmetler ile toplumun büyük kısmının ilgisini çekmeye devam ediyor. Enpara hesabı açtırıp, bankamatik kartına sahip olan kişiler, kartın başına bişey gelmesi durumunda nasıl kapattırabilir bunu aktaracağız.  Bir nedenden dolayı kartı çaldırdınız veya kartı kaybettiniz. İşte bu noktada enpara bankamatik kartını iptal ettirmek için yapılması gerekenleri şu şekilde belirtebiliriz.

Enpara Bankamatik Kartı Nasıl İptal Ettirilir?

Genelde günlük yaşamımızda cüzdan çaldırma ve düşürme gibi vakaların epey sıklıkla yaşandığını göz önüne alırsak vereceğimiz bilgiler büyük arz ediyor. Mesela sadece kartını kaybeden veya çaldıranlar değil, internet üzerinde alışverişlerde ya da bir takım ödemelerde kullanılan atm kartları için de büyük tehlike söz konusu. Nedeni ise, 3D güvenlik ödemesi olmayan yerlerden yapılacak alışveriş veya ödemeler sonrasında kart bilgileriniz kopyalanıyor. Daha sonrasında kopyalanan kart bilgileri ile sizden habersiz yeni çekimler gerçekleşebiliyor. Günümüzde bu tür mağduriyetler her geçen gün daha da çoğalmaktadır.

Enpara bankamatik kartım kayboldu ne yapmalıyım? diyenlere yönelik Enpara bankamatik kartı iptali için ilk olarak bankanın müşteri hizmetlerini (0850 222 3663) aramalısınız. Ardından müşteri temsilcisine gerekli durumu açıklayarak, kartınızı iptal ettirmek istediğinizi belirtin. Bu sürede banka yetkilisi size bir iki tane güvenlik sorusu soracaktır. Doğru cevapları verdikten sonra yetkili kişi, kartın iptali için sistemden gerekli işlemi yapacak ve bir kaç saniye içinde kart kullanıma kapatılacaktır. İsterseniz bu noktada yeni kart istediğinizi bildirebilirsiniz. Yeni talep edilecek bankamatik kartları için Enpara herhangi bir ücret talebinde bulunmuyor. Ücretsiz olarak yeni bankamatik kartınız bildireceğiniz adrese kargo ile gönderilecektir. Kargo ücreti de Enpara tarafından karşılanıyor.

Dilerseniz enpara atm kartı nasıl iptal edilir? yazımızı da okuyabilirsiniz.

Enpara kredi kartı iptali yazımıza da göz atabilirsiniz.

 

Enpara Bankamatik Kartı Nasıl İptal Edilir? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Orazgeldi dedi ki:

    Kendim istedim iptal etmeyi

Sayfa başına git