Ziraat Bankası Otomatik Fatura Ödeme Talimatı

Ziraat Bankası Otomatik Fatura Ödeme Talimatı
29 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 22 kez okundu.

Ziraat Bankası müşterileri, vadesiz hesap açtırarak çeşitli faturalarını otomatik ödeme talimatı ile ödemeyebilme imkanına sahiptir. Ziraat Bankası şubeleri aracılığı ile vadesiz hesap oluşturabilirsiniz. Yazımızda otomatik ödeme talimatı verme, bakiyenin yetersiz olduğu durumlarda bu talimatların nasıl gerçekleştirileceği gibi detaylara ulaşabilirsiniz. Öncelikle otomatik ödeme talimatları ile hangi işlemler yapılabilir bunlara değinelim:

-İnternet, telefon, elektrik, su, doğalgaz, televizyon, vergi ödemeleri, çeşitli firmalara olan vadeli ödemeleriniz, eğitim ödemeleri, SGK ödemeleri ve birçok farklı ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

-Her türlü düzenli ödemeleriniz (aidat, kira, kredi vb.) de Ziraat Bankası otomatik ödeme talimatına konu olabilmektedir.

Bakiye Yetersiz Olduğu Durumlarda Otomatik Ödeme Talimatları Nasıl Ödenir?

Bakiyeniz yetersiz olduğu durumlarda da otomatik ödeme talimatlarınız ödenir. Bunun için vadesiz TL hesabınızı Ziraat Bankası şubelerinden, müşteri hizmetlerinden (444 00 00) veya Ziraat Bankası internet bankacılığından Kredili Mevduat Hesabı oluşturmalısınız. Kredili mevduat hesabı açıldıktan sonra banka sizin gelir durumunuza ve müşteri profilinize göre bir limit belirler. Bu limite kadar olan tüm ödemeleriniz, bakiyeniz yetersiz olduğu durumlarda da ödenmektedir.

Otomatik Ödeme Talimatları Hangi Hesaptan Ödenir?

Ziraat Bankası otomatik ödeme talimatları hem vadesiz hesaplardan yapılabilir hem de Ziraat Bankası kredi kartından yapılabilir. Müşterinin tercihine göre bu ödeme hesabı belirlenir.

Ziraat Bankası Otomatik Fatura Ödeme Talimatlarının Avantajları

Ziraat Bankası’nın müşterilerine özel sunduğu avantajlar bulunmaktadır. Ödeme kolaylığı, fatura kesim tarihi detayları ve gecikmeli ödemeler için düşük faiz oranları bu avantajlardan birkaçıdır. Diğer avantajlar ise:

-Kredi kartı ile otomatik ödeme talimatı yapan kişiler, kredi kartı ödemelerini fatura ödeme tarihi ile değil; kredi kartının son ödeme tarihine göre yapabilirler. Bu sayede ay başında faturalandırılan bir ödeme, kredi kartının son ödeme tarihi ayın sonunda ise bu tarihe kadar herhangi bir faiz işlemez.

-Kredi kartı veya vadesiz hesap ile ödeme yapılan talimatlar, online işlemlerden veya mobil bankacılıktan rahatlıkla kontrol edilebilir ve takibi yapılabilir.

-Otomatik ödeme talimatı verilen ödemeler, düzenli olarak fatura kesim tarihinde ödenir. Bu sayede ödemelerinizi kaçırmamış olursunuz.

-Fatura ödemelerinizden herhangi bir işlem ücreti alınmaz. Yalnız bazı kurum ve kuruluşlar yapılan anlaşmalar gereği komisyon alabilmektedir.

-Online şubeye giriş yaptıktan sonra ”Durumumu İzle” kısmından ”Otomatik Fatura Talimatlarım” menüsüne girerek, kredi kartı veya hesabınızdan birisini seçerek; otomatik ödeme talimatı vereceğiniz hesap seçebilirsiniz.

bir diğer konumuz  Ziraat İnternet Bankacılığı başlıklı makalemize göz atabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git