Bitcoin (BTC) Nedir - En Uygun Kredim

Bitcoin (BTC) Nedir

 

Bitcoin (BTC) Nedir

Bitcoin (BTC), elektronik dijital paradır, Bitcoin hakkında milyonlarca bilgi var ancak en sağlıklı bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz. Eğer yatırım yapmayı düşünüyorsanız değeri gün geçtikçe zirvelere tırmanan BTC Bitcoin‘e yatırım yapabilirsiniz. Bu dijital para birimi, binlerce insana sınıf atlatmış ve onları milyoner yapmıştır. Bu dijital para sistemi diğer coin sistemleri gibi merkezi değildir. Denetlemeye ve kontrole de tabi değildir. Bitcoin de ürün almak, hizmet almak, uluslararası piyasada işlem yapmak ve gizli kalmak için ideal bir yöntemdir. Tıpkı dolar ve Euro gibi işlem yapabileceğiniz bir para sistemidir. Pekiyi dolar ve diğer dövizlere göre, bunun avantajı nedir diye merak edebilirsiniz. Öncelikle bu sistem sizi hiç beklemediğiniz bir sabah milyonerlerin arasına katabilir. Dolar ve diğer dövizler bunu yapamaz. Uzun vadede  düzenli olarak belirli oranlarda  artış gösterir. Kararlı bir ilerleyişi vardır.

Bitcoin Kimin İcadıdır?

Gerçek adı bilinmemekle beraber bu sistemin mucidi  Satoshi Nakamoto’dur. Bu adam bir yazılım uzmanıdır. İlk piyasaya sürüldüğünde çok az bir değeri olan Bitcoin şimdi an itibari ile bir BTC= 6854 dolar değerindedir.  İlk çıktığı zamanlarda insanlar, eğlence olsun diye, 500-1000 hatta 10000 Bitcoin satın alırlardı. Şimdi o insanların ne kadar zengin olduklarını tahmin etmek zor değil. Şu an dolaşımda 17 milyon BTC bulunuyor. Toplam hacmi ise 21 milyondur.  Bu da demek oluyor ki 4 milyon insan BTC ‘ye yatırım yapmış durumda… Bunlar satın alındıkça tükenecekler ve tabi değerleri zirveye ulaşacak. Yazılım açık kaynaklı bir yazılımdır demek oluyor ki bu da herkesin bu yazılımın tam olarak ne yaptığını ve amacına hizmet edip etmediğini anlaması anlamına gelir. Blockchain olarak bilinen Bitcoin’un temelini oluşturan teknoloji, şu anda Bitcoin gibi birçok şirket, kurum ve hükümetten büyük ilgi görmektedir.

  1. Bitcoin merkezi değildir

Ağ herhangi bir merkezi kurum tarafından kontrol edilemez. Bitcoinleri hesaplayan ve transfer eden her bilgisayar ağın bir parçasıdır. Bu merkezi bir kurum Bitcoin ağı için para politikası kararlarının yönünü değiştirebilir. Sistem bir sebepten dolayı çevrimdışı olursa, bitcoins hala korunur olacaktır.

  1. Bitcoin kullanımı kolaydır

Bir banka hesabı veya iş hesabı açmak genellikle bürokratik bir çok sorunlara yol açabilir. Uluslararası bir hesap için Bitcoin hesap Cüzdanı açmak yeterlidir.

  1. Bitcoin Farklı Cüzdanlar

Kullanıcıların her biri farklı sayıda  BTC Cüzdan hesabına sahip olabilir. Bunlara isimler, konut adresleri veya diğer kişisel bilgiler verilmez.

  1. Bitcoin ödemeleri Güvenilirdir

Ağ, blok zincirindeki her bir işlemi saklıyor. Blockchain büyük bir kayıt sistemidir. Sistem şeffaftır. Kimin kaç adet BTC sahibi olduğu rakamsal olarak görülebilir ama hesap sahibi görülemez.

  1. İşlem maliyetleri çok düşüktür

Geleneksel bir bankada uluslararası bir banka havalesi size çok masraflı olabilir.  Bitcoin’de, transfer alıcısı ister 1 km ister 40 000 km uzakta olsun fark etmez.

  1. Bitcoin Çok Hızlı bir sistemdir

Bitcoin herhangi bir yere kolayca gönderilebilir ve ağın ödeme onayı yalnızca birkaç dakikanızı alır. Bir Bitcoin aktarımı eşler arasında bir kaç saniyede gerçekleşir.

 

All in one seo Etiketler:

Bitcoin nedir, bitcoin nasıl çalışır, bitcoin cüzdan, bitcoin aktarımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir