E-Mevduat Hesabı Nedir? Nasıl Açılır ? - En Uygun Kredim

E-Mevduat Hesabı Nedir? Nasıl Açılır ?

E- MEVDUAT HESABI NEDİR? NASIL AÇILIR?

Bankalar, hizmet politikalarını müşterilerine daha kaliteli çalışmalar sunmak için sürekli güncel tutarlar. Bu sayede günümüzün hızına yetişilmeyen teknolojisini, müşterilerine en verimli şekilde hizmete sunar. Bu entegre işlemini gerçekleştirebilen bankalar daha başarılı olmaktadır. Çünkü müşteriler; aynı hizmetleri sunan bankalar arasında bu güncel olma durumuna ve verimliliğin potansiyeline göre tercih yaparlar. Bankaların son yıllarda yaptığı en büyük ve en yararlı yeniliklerinden birisi de internet bankacılığı olmuştur. Bir banka şubesinde verilecek bütün hizmetleri, internet platformuna taşıyan bankacılık sektörü, bu sayede müşterilerin internet olan her yerden işlemlerini tamamlamalarını sağlamaktadır. İnternet bankacılığı çok geniş bir literatüre sahip olduğu için de, içerikleri genel manada müşteriler tarafından bilinmemektedir. Bu yazımızda da, yine bilinmeyen ve hakkında birçok soru işareti bulunan konulardan birini cevaplayacağız: E- mevduat hesabı.

E- mevduat hesabı nedir?

İnternet bankacılığı sayesinde kişiler, işlemlerin hepsini bu platform üzerinden gerçekleştirmektedir. Bu sayede büyük bir hız kazanmış olan bankacılık hizmetleri, müşterilerin daha da kullandığı bir hal almıştır. E- mevduat da; internet bankacılığının müşterilerine sunduğu en büyük avantajlardan bir tanesidir. İşleyişi ve kullanılışı oldukça basittir. Banka şubenize gitmenize gerek kalmayacaktır. İnternet üzerinden bütün işlemlerini gerçekleştirecek ve mevduat türlerinizin tamamını rahatlıkla kullanabileceksiniz. Teknik olarak şubede açtıracağınız mevduat hesabından hiçbir farkı yoktur. Sadece açılış anlamında farkı vardır. Bu da sıradaki başlıkta incelenecektir.

E- mevduat hesabı nasıl açılır?

E- mevduat hesabı, teknik olarak banka şubesinden açılacak herhangi bir mevduat hesabından farklı bir kullanıma sahip değildir. Yapacağınız işlemlerin herhangi bir farkı bulunmaz. Bu sayede elinizdeki birikimlerinizi ve yatırımlarınızı ilgili e- mevduat hesabınıza aktarabilirsiniz. Bu hesabı açmak için öncelikle normal bir hesabınızın olması gerekir. İlgili bankada oluşturulan normal bir mevduat hesabınızdan sonra, bankayı arayarak ya da internet sayfasından başvurarak ‘İnternet Bankacılığı’ hizmetinden faydalanmak istediğinizi ileteceksiniz. Bu sayede internet bankacılığını kullanmaya başladığınız andan itibaren işlemlerinizi yapacağınız hesap; E- mevduat hesabı olacaktır. Bu sayede şubeye gitmeden de şubede yapılabilecek bütün işlemleri, internet şubeniz üzerinden yürütebileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir