En Uygun Araç Kredisi Veren Bankalar 2018 - En Uygun Kredim

En Uygun Araç Kredisi Veren Bankalar 2018

En Uygun Araç Kredisi Veren Bankalar 2018

Yeni araç alacak olanlar veya mevcut araçlarını değiştirmek isteyenler için bazı bankalar uygun araç kredisi veriyor. Taşıt kredisi adı altında verilen kredi hizmeti ile, bireyler artık kolayca araç sahibi olabilecek. Taşıt kredileri için maksimum verilen vade uzunluğu ise 48 ay ile sınırlıdır.

Konut kredilerinde olduğu gibi taşıt kredisi içinde değer belirleme işlemleri yapılıyor. Alınacak araca göre belirlenecek kredi miktarı için bankalar aracın proforma faturasını talep edecektir. Genel olarak araç kredisi için örneğin değeri 50 bin TL olan otomobilin %70 tutarı, 50 bin TL üzerinde ise %50’lik miktarı için kredi verilecektir. Üzeri ise kişilerden peşinat olarak alınmaktadır. Peki en uygun taşıt kredisi veren bankalar hangileri ?

En Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar 2018

Ülkemizde pek çok banka bulunmasına karşın, kredi paketlerinde her zaman verilen faiz oranları göz önüne alınmalıdır. Hangi bankada en çok kredi faiz oranları düşükse, krediyi o bankadan çekmeliyiz ki vade sonunda cebimizden daha az para çıksın. Bu bağlamda araç kredisi için en uygun faiz veren bankaları şu şekilde sıralayabiliriz.

– Halkbank: %1,09

– Vakıfbank: %1,13

– Ziraat Bankası: %1,22

– Garanti Bankası: %1,29

– İş Bankası: %1,30

Şuan için en uygun faizli taşıt kredisi veren bankalar bunlardır.

Araç Kredisi İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Araç alacak kişilerin, almak istedikleri sıfır veya ikinci el araçlar için kredi çekim işlemleri bazı şartlara dayanıyor. Bu şartlar şu şekilde ;

– Sıfır araç almak isteyenler, alınacak aracı tespit etmeli ve firmadan araca ait proforma faturasını almalıdırlar. Alınacak proforma faturası, aracın vergiler dahil resmi fiyatını göstereceği için banka vereceği kredi miktarını buradan yola çıkarak belirleyecektir.

– İkinci el araç almak isteyenler ise, araç ruhsatını ve araç ruhsat fotokopisini bankaya teslim etmelidirler.

– Sıfır araçlar için kredi çekim talepleri, proforma faturası üzerinden değerlendirilecektir. Proforma faturası, kişilerin kredi başvuru miktarını belirler.

– Araç kredisi için maksimum 48 ay vadeli kredi alabilirsiniz.

– Kredi notu ve banka sicilinize göre banka işlem yapacaktır.

– Mutlaka gelir belgenizin olması şarttır.

Yukarda belirtmiş olduğumuz bankalardan araç kredisi çekmek için kredi notunuzun ve banka sicilinizin iyi seviyede olması gerekiyor. Örneğin kredi notunuzun en az 1500 puan olması ve daha önce bankalar ile problem yaşamamış olmanız çok önemli. Eğer kredi notunuz iyi durumda değilse, kefil yöntemiyle de kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Banka gerekli gördüğü taktirde kredi onayı verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir