Enpara ATM Kartı Nasıl İptal Edilir? - En Uygun Kredim

Enpara ATM Kartı Nasıl İptal Edilir?

QNB Finansbank kuruluşlarından biri olan ve bankacılık sektörüne farklı bir bakış açısı getiren Enpara, vermiş olduğu hizmetler ile pek çok kişinin taktirini topluyor. Enpara hesabı açtırdınız ve atm kartına sahip oldunuz. Fakat bir nedenden dolayı kartı çaldırdınız veya kartı kaybettiniz. İşte bu noktada enpara atm kartını iptal ettirmek için yapılması gerekenleri aktaracağız.

Enpara Bankamatik Kartı Nasıl İptal Ettirilir?

Genelde günlük yaşamımızda yankesicilik, cüzdan çaldırma, düşürme gibi vakaların sıkça yaşandığını göz önüne alırsak vereceğimiz bilgiler hayati önem taşıyor. Örneğin sadece kartını kaybeden veya çaldıranlar değil, internet üzerinde alışverişlerde ya da bir takım ödemelerde kullanılan atm kartları için de büyük tehlike arz ediyor. Çünkü 3D güvenlik ödemesi olmayan yerlerden yapılacak alışveriş veya ödemeler sonrasında kart bilgileriniz kopyalanıyor. Daha sonrasında kopyalanan kart bilgileri ile sizden habersiz yeni çekimler yapılabiliyor. Günümüzde bu tür mağduriyetler giderek artmaktadır.

Enpara kartım kayboldu ne yapmalıyım? diyenlere yönelik Enpara bankamatik kartı iptali için ilk olarak bankanın müşteri hizmetlerini (0850 222 3663) aramanız gerekiyor. Ardından müşteri temsilcisine gerekli durumu izah ederek kartınızı iptal ettirmek istediğinizi bildirebilirsiniz. Bu sürede banka yetkilisi size bir kaç güvenlik sorusu soracaktır. Doğru cevap verdikten sonra yetkili, kartın iptali için sistemden gerekli işlemi yapacak ve bir kaç saniye içinde kart iptal edilecektir. Dilerseniz bu noktada yeni bir kart talebinde bulunabilirsiniz. Yeni talep edilecek atm kartları için Enpara herhangi bir ücret talep etmiyor. Ücretsiz olarak yeni kartınız belirteceğiniz adrese kargo ile gönderilecektir. Kargo ücreti de Enpara tarafından karşılanıyor.

İsterseniz enpara kredi kartı nasıl iptal edilir? yazımızı da okuyabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir