Ev Hanımlarına Devlet Kredisi (15 Bin TL KOSGEB Kredisi) - En Uygun Kredim

Ev Hanımlarına Devlet Kredisi (15 Bin TL KOSGEB Kredisi)

Devlet, ev hanımlarının kendi iş yerleri açmasını ve ekonomiye katkı vermesini sağlamak amacıyla, ev hanımı olan ve iş yeri açmak isteyen kadınlara 15 000 TL kredi vererek onlara destek oluyor. Bu sayede hem ev hanımlarının üretim içine girmesi hem de bu sayede ülke ekonomisine katkı vermeleri sağlanıyor.

15 000 TL faizsiz ve uzun vadede geri ödemeli olarak verilen bu kredi ile ev hanımları, hem kendi işlerini kuracak hem aile hem de ülke ekonomisine katkıda bulunma fırsatını yakalamaktadır.

15 000 TL Kredi Nasıl Alınır?

Ev hanımlarına verilen 15 000 TL kredi, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından verilmektedir. Kaymakamlıklara bağlı olarak hizmet veren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına, açmak istediğiniz iş yeri ile ilgili olarak hazırladığınız projeniz ile başvurmanız gerekmektedir.

Projenizin onaylanması sonrasında 15 000 TL krediyi almaya hak kazanıyorsunuz. 15 000 TL’lik kredi, faizsiz olarak verilmektedir. Bu sayede iş yeri açmak isteyen ve aile bütçesine katkı sağlamak isteyen ev hanımları, faiz ödemeden kredi alabilmektedir.

Ayrıca verilen bu kredi, 2 yıl geri ödemesiz olarak verilmektedir. Bu da, iş yeri açan ev hanımlarının ilk yıllardaki karlılığını arttırmaktadır. Daha sonra kredinizi 6 yıl içerisinde dilediğiniz tutarlarda ödeyebilirsiniz.

15 000 TL Kredi Alma Şartları Nelerdir?

İş yeri açmak isteyen ev hanımlarına yönelik olarak verilen 15 000 TL krediyi alabilmek için ilk şart, ev hanımlarının açmak istedikleri iş yerine dair bir projelerinin ve planlarının olmasıdır. Sunulan bu proje, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından onaylanırsa, krediyi almaya hak kazanılır.

Krediyi almanız sonrası, projenize uygun olarak hareket edip etmediğiniz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından denetlenmektedir. Projenize sadık olarak adım atmanız halinde, herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Ayrıca bu krediyi kefil göstermeden ve herhangi bir taşınmazınızı ipotek ettirmeden alıyor olmanız da büyük bir avantajdır.

Bankaların aksine, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kredisinde herhangi bir kefil ya da teminat göstermeniz gerekmemektedir. Yaşadığınız bölgeye bağlı olan kaymakamlığa giderek, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına iş yeri kredisi için projeniz ile birlikte başvurmanız yeterli olmaktadır.

 

 

Ev Hanımlarına KOSGEB Kredisi

Ev hanımlarına kredi veren bir diğer kuruluş ise KOSGEB’dir. KOSGEB tarafından verilen 50 000 TL hibe, 100 000 TL geri ödemeli faizsiz kredi almak için, ücretsiz olarak verilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılmanız ve bu eğitimi başarı ile tamamlamanız gerekmektedir. E-devlet üzerinden başvurulan bu eğitim, 70 saat sürmektedir.

Eğitim sonunda başarılı olan ev hanımları, açmak istedikleri iş yerine dair plan ve projeyi KOSGEB jürisine sunmak zorundadır. Projesi, KOSGEB jürisi tarafından kabul edilen ev hanımları, 50 000 TL hibe kredi desteğini almaya hak kazanmaktadır.

Daha sonraki aşamalarda, iş yerini büyütmek isteyen ev hanımları, 100 000 TL geri ödemeli faizsiz kredi olanağından da yararlanabilir.

Görüleceği üzere ev hanımlarının ekonomiye katılıp hem aile hem de ülke ekonomisine katkı sağlamasına yönelik olarak, kendi işyerlerini açmaları amacıyla gerek KOSGEB gerekse de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla maddi destek verilmektedir. Kendi iş yerini açma hayali olan ev hanımları, bu hayallerini gerçekleştirebilmek için bu kredi desteklerinden yararlanabilirler. Kurmak istedikleri iş yerine dair plan ve projelerini hazırlayarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Kredi almaya hak kazandıktan sonra ise, projenize uygun bir şekilde yatırımınızı yapmanız gerekmektedir.

One thought on “Ev Hanımlarına Devlet Kredisi (15 Bin TL KOSGEB Kredisi)

  1. merhaba ev hanımlarına 15 tl devlet kredisi başvurusu yapacagım çeşitli fikirler var umarım alabilirim kosgeb ile

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir