Faizsiz Kredi Veren Bankalar, Helal Kredi - En Uygun Kredim

Faizsiz Kredi Veren Bankalar, Helal Kredi

Faizsiz kredi almak hem geri ödeme kolaylığı açısından hem de faiz konusunda hassas olan kişiler açısından önemlidir. Faizin haram olduğunu düşünen ve bu nedenle  bankalardan kredi almak istemeyen kişiler için katılım bankaları iyi bir alternatiftir. Bununla beraber, yalnızca geri ödeme açısından faiz oranına dikkat ediyorsanız, bazı bankaların ve kurumların sıfır faiz imkanlarıyla banka kullanıcılarına imkan sunduğunu söylemek mümkün.

Katılım Bankalarından Kredi Almak


Ülkemizde, normal bankacılık sistemlerinin yanı sıra katılım bankası olarak da aktif şekilde hizmet veren belli sayıda banka bulunuyor. Ziraat Katılım, Vakıfbank, Albaraka Türk, Türkiye Finans ve Kuveyt Türk Katılım Bankası’ndan yararlanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. İnternet, şube ya da telefon bankacılığından herhangi birini kullanarak başvurularınızı gerçekleştirebiliyorsunuz. Konut, taşıt ya da ihtiyaç finansmanı şeklinde aslında kredi olarak bilinen ürünlere başvurabiliyorsunuz. Aldığınız miktar, bankanı sabit katılım oranı ile hesaplanıyor ve sizin aylık ödemeniz gereken miktar ortaya çıkıyor.

Sıfır Faizli Banka Kredisi Almak


Katılım bankalarının haricinde sıfır faizli ihtiyaç kredisi bulmak biraz zor sayılabilir. Çünkü yalnızca belli başlı bazı bankalar bu imkanı kullanıcılarına sunuyor. Fakat genel olarak, bu krediler daha düşük limitlerde ve az vade sayılarında olmaktadır. Ya da çiftçi, kamu personeli ve benzeri özel ihtiyaç sahiplerine göre kampanyalar yapılabiliyor. Bunları bankaların kampanya bölümünden sıklıkla takip etmek gerekmektedir. Garanti Bankası, DenizBank, Odeabank gibi bankaların bu yönde sıfır faizli kredi imkanları olabiliyor. Yanı sıra, araç alımı için firmaların aracı olduğu krediler de söz konusu. İhtiyacınıza göre bu kredi türlerinden birini tercih edip kullanabilirsiniz. Faizsiz krediler için başvuru sahibinin Findeks notu da önemlidir. Başvuru öncesi notunuzu kontrol etmeniz ya da artırdıktan sonra başvurmanız gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir