Alo Garanti Şifresi Nedir, Nasıl Alınır?

Alo Garanti Şifresi Nedir, Nasıl Alınır?
26 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 884 kez okundu.

Alo Garanti Şifresi Nedir, Nasıl Alınır?
Bankalar gerek müşterilerinin gerekse kendi güvenliklerini için bazı konularda önlem almaktalar. Örneğin dijital bankacılık kullanımı ya da telefon bankacılığı kullanımı, banka ile müşterinin yüz yüze olmaması nedeni ile çok daha fazla güvenlik önlemi ile izlenir.
Müşteri yerine işlem yapmak isteyen kişileri diskalifiye etmek amacı ile kullanılan bu yöntem de müşteri kendi güvenlik ağını da belirleyebilir. Örneğin internet bankacılığı için ikinci bir parola ya da simge belirleyebilir, telefon bankacılığı için de yine notlar bırakabilir.
Garanti bankası da müşteri güvenliği açısından sıkı önlemler alan büyük bankalardan bir tanesi. Alo garanti şifresi devri ile müşterilerinin çok daha güvenli bir şekilde her zamankinden daha fazla işlem yapabilmesini sağlıyor.
Daha Güvenli, Daha Hızlı
Alo garanti şifresi, garanti bankası müşterilerinin şubelerine giderek edindikleri bir güvenlik şifresidir. Bu şifreyi müşteri kendisi belirler. Ancak öncesinde şubeye kimlik bilgilerini beyan etmeli ve alo garanti formunu doldurmalıdır.
Bu aşamadan sonra kendine alo garanti şifresi belirleyecek olan müşteri, bu şifrenin özel gün, tarih, doğum yılı, kart şifresi gibi bilgileri kullanmamalıdır. Bu şifre sayesinde müşteri telefon şubesinden çok daha fazla işlemi çok daha kısa sürede gerçekleştirebilir.
Güvenlik Aşamasına Son
Telefon şubesine bağlanan kişiler, müşteri temsilcilerinin kendilerine soru yöneltmesine şahit olmuşlardır.
Bu tamamen müşteri güvenliğinin sağlanması için gerçekleştirilen bir iş akışıdır. Ancak alo garanti müşterileri, telefon şubesini aradıklarında bu şifreyi tuşlayarak güvenlik akışından otomatikman geçmiş olurlar. Böylelikle müşteri temsilcisi müşteriye yeniden güvenlik sorusu yöneltmez.
Daha Fazla İşlem Yapabilme
Alo garanti şifresinin tek amacı elbette güvenlik aşamasından geçebilmek değildir. Garanti bankası müşterileri, alo garantiden yapacakları para transferleri, bloke işlemleri, şifre belirleme işlemleri gibi adımlarda yine bir güvenlik duvarı ile karşılaşır.
Müşteri temsilcileri, müşterinin telefonuna gönderdikleri şifreyi ondan talep eder ya da işlemi sonlandırır.
Ancak alo garanti şifresine sahip müşteriler, bu şifreyi tuşlayarak tüm bu işlemleri basit bir şekilde gerçekleştirebilir. Hatta müşteri temsilcisine bağlanmadan self servis hizmetlerini kullanabilir ve kendi işlemlerini yapabilir.

Etiketler:

Alo Garanti Şifresi Nedir, Nasıl Alınır? Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. emre gök dedi ki:

    teşekkürler faydalı bilgi alo garanti şifresi almak isteyenler konuyu okusun

  2. kamuran koç dedi ki:

    teşekkür ederimsizin sayenizde alo garanti şifresi almak 2 dakikamı almadı

  3. sema cin dedi ki:

    teşekkür ederim alo garanti şifresi aldım. 24 saat havale eft talimatı ve yatırım yapabiliyorum. internet şubesi çok iyi şubeye gitmeden tüm işlemleri yapabilirsiniz.

Sayfa başına git