Borsa Nasıl Oynanır?

Borsa Nasıl Oynanır?
27 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 272 kez okundu.

Borsa Nasıl Oynanır?
Çoğu acemi yatırımcı, tereddütsüz bir şekilde hisse senedi piyasasına ayak basmaları, dalma öncesi suları test ediyor. İlk stoklarınızı satın almak, yakın zamanda aldığınız koridorun altındaki bu gezi kadar neredeyse korkutucu olabilir. Ancak, akıllıca oynarsanız, gerçekten korkmak için çok azınız var. Borsanın göz korkutucu doğasına, havuzda hiç oynamaktan korktuğunuza izin vermeyin. Seçeneklerinizi inceleyip akıllı seçimler yaparak eğlencenizin rahat olmasını sağlayın.

Borsa fikrini seviyorsanız, ancak fonlarınızı herhangi bir yere koymaya hazır değilseniz, sanal borsa oynamayı düşünün. Ne kadar yatırım yapmak istediğinizi belirleyin. Borsa oyununda yeni olduğunuzdan, ilk borsa yatırımınıza çok fazla para ayırmak istemeyebilirsiniz. Kaybetmeyi göze alabildiğiniz kadar para ile başlayabilirsiniz. Bu şekilde, eğer ilk denemeniz başarılı olmaktan uzaksa, çok fazla dışarıda kalmazsınız. Bir ajana ihtiyacınız olup olmadığına karar verin.

Stok satın alırken bir menajere güvenmenin avantajları ve dezavantajları vardır. Bir acente ile borsa oyununa girmeyi seçerek, ilk alışverişlerinize rehberlik etmek için deneyim sahibi birine sahip olmanızı sağlayabilirsiniz. Ayrıca, bir temsilci, borsa işini borsa alımıyla ilişkili olarak nasıl yapacağınızı bilir ve ticareti öğrenmek için ayırmanız gereken zamanı size bırakır. Ancak bir aracı seçerseniz, ona bir ücret ödersiniz, karınızı kesersiniz.

Sadece piyasada dolaşan bazı insanlar, esnaf yapmak için çevrimiçi bir hisse alım programı kullanmayı tercih ediyor. Sizin için en uygun seçeneği belirlemek için, kendi borsa kaderinizi ne kadar rahat kontrol ettiğinizi düşünün.
Hesap Açmak
Bir borsa komisyoncusu ile gitmeyi seçerseniz, bir aracı kurumla bir hesap açın. Bunu yapmak için, ajansa özgü hükümleri yönetmeyi kabul etmeniz istenecektir. Yalnızca hisse senedi alım satım vahşilerine girerseniz, birçok çevrimiçi stok işlem platformundan biri gibi özel bir ticaret şirketi olan bir hesabı açın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git