E-Bankacılık Şifresini Nasıl Alırım?

E-Bankacılık Şifresini Nasıl Alırım?
19 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 301 kez okundu.

E-Bankacılık Şifresini Nasıl Alırım?
Son yıllarda teknolojinin artması, bankacılık faaliyetlerinin gelişmesi, kişilerin kolay işlem talebinde bulunması sebebiyle İnternet bankacılığı oldukça aktif hale gelmiştir. Küçükten büyüğe neredeyse herkesin banka hesabı bulunması sebebiyle hem bankalarda işlem kalabalığı olmasın hem de kişilerin işlemlerini daha rahat yapması açısından oluşturulan İnternet bankacılığı hayat kolaylaştırmaktadır.
Bilgisayar ya da genelde cep telefonu üzerinden hesabın bulunduğu bankanın uygulaması indirilerek cep ve İnternet bankacılığı gibi durumlardan faydalanmak mümkündür. Ancak bu hesaplara girmek için kişilerin bir şifreye ihtiyaç duyduğu bilinmektedir. E-bankacılık şifresini nasıl alırım sorusu da bu sebeple kişiler tarafından sorulmaktadır. E-bankacılık şifresini almak isteyenler belirli adımları izleyerek bu işlemi gerçekleştirebilirler.
İnternet Bankacılık Sistemi Aktif Edilmelidir
Kişinin E-bankacılık şifresini alabilmesi için öncelikle İnternet bankacılığını aktif etmesi gerekmektedir. Bunun için hesabı açarken, kredi kartını alırken banka görevlisine talepte bulunmalıdır. Ardından telefonuna gönderilen şifreyle istediği gibi E-bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilir.
Eğer İnternet bankacılığı aktif edilmediyse kişinin kendisine en yakın banka şubesine giderek aktif etmesi gerekir. Kişi bireysel ya da kurumsal fark etmeksizin şubeye başvurarak şifresini alabilir ardından güvenilir olması açısından şifreyi kendine uygun olarak değiştirebilir. E-bankacılık şifresini nasıl alırım sorusuna verilecek bir cevap olarak şubeye gitmek önerilmektedir. İnternet bankacılığı aktif edilmişse ancak kişi şifresini bilmiyorsa farklı adımlar izlenir.
Telefon Yardımıyla Kolay Şifre Alınabilir E-bankacılık şifresini nasıl alırım sorusuna verilecek bir diğer cevap da cep telefonundan yardım alınmasıdır. Kişi kullanmış olduğu bankanın İnternet adresine girerek menüden E-bankacılık şifresini talep eder. Ardından TC kimlik numarasını ve cep telefonunu girerek şifre alabilir. Şifreyi unutmamak adına kartın şifresi olarak yapmak faydalı bir seçenektir. Ancak bazı bankalar kişilerden E-banka şifresi olarak daha komplike kombinasyon oluşturmasını istemektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git