E-Yatırım Hesabı Açma

E-Yatırım Hesabı Açma
6 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 285 kez okundu.

E-Yatırım Hesabı Açma
Bankalarda yatırım hesabınızı her bankanın şubesi, mobil uygulama (veya internet şubesi) atm’leri, ya da telefon hizmetleri gibi yollar işe açılabilir. Yatırımda aracı olan kurumlarda hesap açım işlemi de internet üzeri yapılabilir. Bir banka ya da aracı kuruluşlarda yatırım hesapları açılması durumlarında ise hisse senetleri, varyant, yatırım fonları, döviz işlemleri, tahviller, bono ve benzeri gibi yatırımlar yapılabilir. Örnek olarak borsaya yatırım yapma gibi bir düşünceye sahip iseniz hisse senedi alımı ve satımı işlemi de gerçekleştirebilirsiniz.
Hesap Açarken Dikkat Edilmesi Gereken İşlemler
E- yatırım hesabının açılımı için kendinize aracı kurum seçerek hesap oluşturma talebinde bulunmanız gerekir. Bir banka üzerinden bu hesabı açtırabileceği gibi direkt olarak bu işlem aracı olacak kurum ile de yapılabilir. Hesabınızı açtırdıktan sonrasında ise birikimleri hesaba yatırarak ve hesabınızın aktif hale gelmesi için beklemeniz gerekir. Hesap aktif olma işlemi sonrasında direkt olarak internet üzerinden e- yatırım yapımı işlemine başlanabilir.

Yapılacak olan yatırma işlemi için aracı olan emirleri borsa tarafına iletilme için de göreve sahip aracı kurumun dikkatli şekilde inceleme altına girmesi gerekli olur. Her durumdan öncesinde güven sağlanacak yasal içerikli bir kurumun üzerinden işleminizi yapmanız gerekir. Borsa’da İstanbul Sermaye Piyasa Kurulu web sitelerinden aracı kurum hakkında bilgiye ulaşmanız mümkündür.
Kurumların yasal veya yasal olmadıkları bütün durumları buradan inceleyebilirsiniz. Aracı olacak kurumun seçimini yaparken dikkat edilecek bir diğer durum ise bankaların alacakları komisyon ücreti olmaktadır. Her bankanın komisyon ücreti farklı olabilir. Bu komisyon oranları araştırması yaparak size en uygun seçenekleri sunacak olan kurum ile anlaşma yapmanız gerekmektedir. Verilecek olan hizmetin kalitesi ile sizin için en iyi iletişim kuracak olan aracı kurumu da anlaşmaya dahil edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git