Vakıfbank Eft İptali Nasıl Yapılır ?

Vakıfbank Eft İptali Nasıl Yapılır ?
1 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 29 kez okundu.

Vakıfbank’tan Yapılan EFT Nasıl İptal Edilir?

Bankacılık sektörünün gelişmesi ile birlikte artık para aktarmak çok kolay hale geldi. Banka transferleri havale ve eft adı altında yapılır. Banka içinde hesaplar arası para aktarmaya havale, bankalar arası transfere eft denir. Eft ücretleri her zaman havale ücretinden daha pahalıdır. Çünkü bankalar para giriş çıkışından komisyon almaktadır. Bazı durumlarda havale ve eft işlemlerini iptal etmeniz gerekebilir. Yanlış hesap numarası ve kullanıcı adı yazıldığı durumlarda eft ve hale işlemleri iptal ettirmek gerekebilir. Vakıfbank ile çalışıyorsanız eft iptal etme işlemini bu yazı dizimizde anlatacağız.

Vakıfbank EFT iptal etme işlemi nasıl yapılır?

Vakıfbank hesabınızdan başka bir banka hesabına eft yaptınız ve hesabın yanlış olduğunu fark ettiniz hemen vakit kaybetmeden 444 0 724 ya da 0850 222 07 24 numaralı Vakıfbank müşteri hizmetlerini aramanız gerekir. Çünkü bankaların EFT sistemleri yapılan EFT işlemlerini, güvenlik sebebiyle, doğrudan karşı hesaba aktarmaz. Vakıfbank’tan gönderilen EFT evvela Vakıfbank’ın EFT havuzuna düşer. Daha sonra karşı hesaba aktarılır. Bu sebeple EFT karşı hesaba geçmeden önce hemen Vakıfbank müşteri hizmetlerini arayarak eft işlemi iptal etmek istediğinizi belirtmelisiniz.

EFT karşı hesaba geçerse ne yapmak gerekiyor?

EFT işlemini iptal ettiremediniz ve EFT karşı hesaba geçtiyse bu durumda yapmanız gereken ilk iş Vakıfbank müşteri hizmetlerini arayarak iptal etmek istediğiniz işlemi bildirmelisiniz. EFT gönderdiğiniz bankanın müşteri hizmetlerini aramalı ve durumu anlatıp EFT işlemini iptal etmek istediğinizi söylemelisiniz. Karşıdaki kişi kötü niyetli değil ise bu istediğiniz kabul görecektir. EFT işleminiz iptal edilmedi ve karşı hesaba geçtiyse ve bankaların müşteri hizmetlerinden de sonuç alamazınızsanız karşı bankaya dilekçe yazarak durumu izah etmelisiniz. Verilen dilekçe ile paranızı büyük ihtimal alırsınız. Paranızı alamadığınız durumda hukuki yollarla paranızı almayı denemelisiniz.

 

Dilerseniz  Vakıfbank Öğretmenler Günü Kredisi konumuza göz atabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git