Garanti Bankası Eft Saatleri

Garanti Bankası Eft Saatleri
19 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 43 kez okundu.

Garanti Bankası Eft İle Para Aktarma

Ülkemiz bankacılık sektöründe çağı Garanti bankası ile atladı. İnternet dijital dünyanın kapısını çok erken aralayan banka internet bankacılığı ile müşterilerine büyük kolaylıklar sağlıyor. Para aktarma konusunda çok başarılı olan Garanti bankasında para aktarma işlemini havale ve eft kanallarından yapabilirsiniz. Garanti bankası bir hesaptan başka bir garanti bankası hesabına para yatırırken havale işlem kanalını kullanırsınız. Havale hiçbir zaman diliminden etkilenmez. Günün hangi saatinde isterseniz o zaman bağlanır anında havale ile para gönderebilirsiniz.

 

Garanti Bankası Eft Saatleri

Garanti bankasında eft saatleri 2018 itibari ile sabah 9 ile 17.15 arasını baz alır. Yani sabah 9 ile 17.15 te yapılan tüm eft işlemlerini o gün içerisinde gerçekleştirir. 17.15 ten sonra yapılan işlemleri ise 1 sonraki mesai başlangıcında sabah 9 gibi gerçekleştirir. Para aktarırken bu zaman dilimine mutlaka dikkat etmelisiniz. Eft işlemlerini garanti bankasında eft işleminden hemen sonra 15 dakika içinde müşteri hizmetlerine bağlanarak iptal ettirebilirsiniz. İptal sonrası eft bedeli tarafınıza ödenmez.

 

Garanti Bankası Eft Ücretleri

Garanti bankasından başka bir bankaya para aktarırken eft kanalını kullanırsınız. Garanti bankası eft bedeli olarak 5 lira ile 25 lira arasında değişen kesintiler alır. Eft işlemi için garanti bankası 250 bin lira eft işlem limiti koymuştur. Yani bir kişi 1 günde en fazla 250 bin lira para aktarabilir. Eft işlemlerinde bankalar birbirlerinden komisyon aldıkları için eft işlemleri her zaman havale işlemlerine göre daha pahalıdır.

 

Garanti Eft İşlem İptali Nasıl Yapılır

Garanti bankasında eft yaparken kullanıcı adını ya da iban numarasını hatalı girdiğinizde karşınıza uyarı ekranı çıkar. Bilgileri doğru girdiniz ve başka bir alıcıya ulaştı. Bu seferde garanti eft işlemini iptal edersiniz. Bunun için acele etmelisiniz. İşlemi yaptıktan sonra 15 dakika içinde Garanti bankası müşteri hizmetlerini arayarak işlemi iptal ettirebilirsiniz.

Eğer Garanti Bankası üzerinden yaptığınız EFT gönderme işlemi hatalıysa, Garanti Bankası EFT İptali Nasıl Yapılır? adlı yazımızı mutlaka okuyun.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git