Ziraat Bankası EFT Saatleri

Ziraat Bankası EFT Saatleri
29 Mart 2018 tarihinde eklendi, 369 kez okundu.

Ziraat Bankası EFT saatleri, günün belli zaman dilimlerini kapsıyor. Ziraat Bankasının sunmuş olduğu hizmetleri arasında yer alan EFT işlemi, banka müşterileri tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

Farklı bankalararası para gönderme işlemine verilen EFT, Ziraat Bankası mesai saatleri arasında yapılmaktadır. Ziraat Bankası mesai saatleri dışında yapılacak EFT işlemi, bir sonra ki gün mesai saatinde gerçekleşecek.

Ziraat Bankası EFT saatleri sabah 08.30 ile 17.00 arasındadır. 08.30 ile 17.00 arasında yapacağınız EFT para gönderme işlemi aynı gün içinde ortalama 5 dakika içinde karşı banka hesabına gönderilmektedir. Ayrıca 16.00 ile 17.00 arasında yapılacak EFT işlemi, Geç EFT olarak dikkate alınacak ve banka tarafından ekstra ücret tahsil edilecektir. Ziraat Bankası EFT işlemini Ziraat Bankası ATM’lerinden, Ziraat Bankası Mobil Bankacılık, Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı veya Ziraat Bankası Şubelerinden kolayca yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası EFT Karşı Tarafa Geçmedi

Ziraat Bankası EFT gönderme işlemi yaptınız ve ücret karşı tarafa iletilmediyse, büyük ihtimal 3 farklı olayla karşılaşabilirsiniz.

  • Ziraat Bankası aşırı yoğunluğa maruz kalmış olabilir.
  • Ziraat Bankası mesai saatleri dışında EFT işlemi yapmış olabilirsiniz.
  • Ziraat Bankası EFT gönderme sırasında karşı tarafında IBAN veya Hesap bilgilerini hatalı girdiniz ve para farklı birine gitti.

Eğer 2. seçeneğe maruz kaldıysanız, ertesi gün mesai saatleri içinde para karşı tarafa gönderilir. 3. durum mevcutsa, Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası (444 00 000850 220 00 00) aramalısınız. Müşteri hizmetleri temsilcisi size bu konuda yardımcı olacak ve paranız bir kaç gün içinde geri iade edilecektir.

Ziraat Bankası EFT İptali Nasıl Yapılır? konumuza da göz atmayı unutmayın. Ayrıca Ziraat Bankası EFT Ücretleri adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

 

Ziraat Bankası EFT Saatleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. reyhan duman dedi ki:

    merhaba bu ziraat bankası eft saatleri keşke saat 18’e kadar açık olsa mağdur oluyoruz.

Sayfa başına git