İnternet Alışverişi Kapanan Kredi Kartları Nasıl Geri Açtırılır?

İnternet Alışverişi Kapanan Kredi Kartları Nasıl Geri Açtırılır?
31 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 345 kez okundu.

İnternet Alışverişi Kapanan Kredi Kartları Nasıl Geri Açtırılır?

Kredi kartı, adıyla müsemma olan ön ödemeli kartlar ve herkesin cebinde mutlaka bir tane olan kimi zaman işlerimizi kolaylaştırırken kimi zaman başımıza büyük belalarda açabilen bir nesne ki günümüzde nakit taşımaktan korkan veya cebinde parası olsun olmasın herkesin yaygın olarak kullandığı bir araçtır. Tabi her şeyin bir doğru kullanımı birde yanlış kullanımı belki de bilinçsizce kullanımı olduğu aşikâr elindeki bir bıçağı cinayet unsuru olarak kullanmakta mümkün mükemmel bir sofra hazırlamak için kullanmakta. Sanırım bizler biraz bilinçsizce kullanıyoruz ki devlet bu işe el koymakla kalmadı bir de yasak getirdi 1 Ocak 2018 sonrasında hale onay vermemişseniz kredi kartlarınız otomatikman internet üzerinden de olsa kullanıma kapatılacaktır. Tabi buna neden gerek duyuldu diyebilirsiniz lakin sanal âlemde o kadar dolandırıcılık işleri dönemeye başladı ki bu birazda sizin iyiliğiniz için diyebilirim. Bunun bazı istisnaları var tabi ki mesela otomatik ödeme talimatı vermiş olduğunuz faturalarınız bu yasağın dışında kalıyor, böylelikle fatura derdine düşmekten kurtuluyorsunuz.

Ben İnternetten Alıverişe Açık Kalsın İstiyorum

Bu mümkün elbette her bankanın kendine özel uygulamaları olsun sms bankacılığı olsun veya bankaların şubeleri aracılığıyla alışverişlerinize devam etmekte özgürsünüz bu sizin en doğal hakkınız kendi iradenizle yapabileceğiniz bir durum. Peki, sms ile internetten alışveriş yapmaya nasıl devam edebilirim. Şöyle ki her bankanın kendine ait sms numarası var siz de Kredi kartınız için “ONAY” yazıp boşluk bırakarak kartınızın son 6 hanesini yazın ve …..’a SMS göndererek yapabilirsiniz. Ben burada bazı bankaların sms bankacılığına örnekler vermiş olacağım örneğin:

Garanti Bankası

Kredi kartınız için “ONAY” yazıp boşluk bırakarak kartınızın son 6 hanesini yazın ve 3340’a SMS gönderin. Garanti Bankası Müşteri Hizmetlerini (444 0 333 Alo Garanti) arayarak veya Garanti Cep, GarantiOne, BonusFlaş uygulaması üzerinden de bu işlemi yapabilirsiniz.

Akbank Axess Kredi Kartı

İnternetten alışveriş onayı vermek için; “INTERNET” yazıp 8885’e SMS gönderin. Akbank Müşteri Hizmetlerini (444 25 25) arayarak veya Akbank Direkt uygulaması üzerinden de bu işlemi yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Worldcard

Kredi kartı internetten alışveriş onayı vermek için; “AÇIK” yazı boşluk bırakarak kartınızın üzerindeki müşteri numarasını yazın ve 4944’e SMS gönderin. Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerini (444 0 444 / 0850 222 0 444) arayarak veya Yapı Kredi Mobil uygulaması üzerinden de bu işlemi yapabilirsiniz.

Halkbank Kredi Kartı

İnternetten alışveriş onayı vermek için; “ONAY” yazıp 3404’e SMS gönderin. Halkbank Müşteri Hizmetlerini (0850 222 0 400) arayarak veya Halkbank Mobil uygulaması üzerinden de bu işlemi yapabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartı

İnternetten alışveriş onayı vermek için; “ONAY” yazıp boşluk bırakarak kartınızın son 6 hanesini yazın 6635’e SMS gönderin. VakıfBank Müşteri Hizmetlerini (0850 222 0724) arayarak veya VakıfBank Mobil Bankacılık uygulaması üzerinden de bu işlemi yapabilirsiniz. İşte bu kadar kolay yapabileceğiniz işlemeler herkese iyi alışverişler…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git